Olimp Charon
Olimp Charon
Olimp Charon
% alk. 5.2
Blg 13.0
IBU 20
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Produkt kontraktowego browaru Olimp, który uwarzył to piwo w Browarach Regionalnych Wąsosz. Jest to Belgian Pumpkin Ale, czyli Dyniowy Belgijski Ale. W mitologii greckiej Charon, to przewoźnik dusz przez rzekę Styks. Duch świata podziemnego, syn Erebu i Nyks. Charon - piwo dyniowe inne niż wszystkie! Spokojne, a zarazem tajemnicze... Zamiast miąższu, łuskane pestki dyni i prażona cykoria. Oddaj się Charonowi, pozwól zabrać się w nieznane, do świata piwnych uniesień. Na etykiecie brak informacji na temat pasteryzacji i filtracji piwa.

Skład: woda; słody: Pilzneński, Monachijski, Pszeniczny, Czekoladowy 1200, Carafa II Special; dodatki: łuskane pestki dyni, prażone: jęczmień, żyto i cykoria; chmiel: Sybilla; drożdże.
Polecana temperatura serwowania i spożywania to 12°C.

Barwa ciemno-brązowa, wpadająca w czerń, nieprzejrzysta i lekko zmętniona. Piana ciemno-kremowa, niezbyt obfita po nalaniu. Tworzy się około centymetrowy, wątły kożuch, złożony z pęcherzy o różnej wielkości. Warstwa szybko redukuje się do pierścienia z wyspą, która jest przytwierdzona do niego po jednej ze stron. Piana pozostawia nierówne i niezbyt trwałe ślady na ściankach. Aromat wyraźny, słodki z wyczuwalną dynią, ale i też pszenicą, akcentami czekoladowymi i kawy zbożowej, czuć również iż przy warzeniu użyta została spora porcja przypraw. W smaku podobnie, zdecydowana słodycz, z możliwym do wyłapania posmakiem smażonej dyni i przyprawami. W tle słód pszeniczny oraz czekolada i kawa, w niezbyt dużym stężeniu. Słodki smak sprawa, że piwo już po kilku łykach staje się męczące. Przy końcu ujawnia się subtelna goryczka, która tylko delikatnie wynurza się spod słodyczy, która dominuje w piwie. Nasycenie średnio-niskie, pasuje do tego piwa.
Dodał: Browariusz - 2014-11-04 11:08:11

oceny Oceny

Użytkownicy 7,07 / ilość: 30
Goście 7,6 / ilość: 5
średnia 7,14/10 / ilość: 35

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
gatto
starstarstarstarstar

2014-11-30 12:04:16
Może trochę zbyt mało dyniowego w dyniowym ;-), ale piwo bardzo smaczne, w smaku nuty belgijskie i to broń boże nie jest zarzut, polecam.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
root-theory
starstarstarstarstar

2014-11-25 18:32:49
Tym razem pite z butelki, Najlepsze w temperaturze 14st.C uwydatnia aromaty dzięki którym piwo nabiera nowego wyrazu - czuć już nawet dynie.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
7 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Bartekwts
starstarstarstarstar

2014-11-11 23:04:29
Piana: Drobnopęcherzykowa, szybko opada, jakiś lacing jest.
Barwa: Brunatna, prawie czarna. Opalizująca. W sumie spodziewałem się jasnego piwa, więc nalewanie Charona było sporym zaskoczeniem.
Zapach: Ma początku zdawał mi się nieprzyjemny. Potem spodobał mi się, gdyż pachnie jak dynia, a raczej jak ciasto dyniowe.
Smak: Ciekawy, niska goryczka, lekka kwaskowość. Nawet wyczuwam delikatne nuty wędzone.
Podsumowanie: Ciekawe piwo. Wyróżnia się wśród piw dyniowych / Hallowinowych.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
doktor_piwo
starstarstarstarstar

2014-11-07 21:56:33
Całkiem przyjemne, konkretnie przyprawione i lekkie piwo. Etykieta mroczna, ale w gruncie rzeczy ma swój klimat, taki powiedzmy listopadowy - ląduje do kolekcji :)
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010