Olimp Bacchus
Olimp Bacchus
Olimp Bacchus
% alk. 9.5
Blg 25.0
5905669167239addbarcode
ulubione: 5

Piwo Bacchus w stylu Wine RIS z dodatkiem soku z winogron (szczepów Merlot i Cabernet sauvignon) uwarzone przez Browar Olimp z Torunia.

Bacchus - syn Zeusa i bogini, królewny Semele. Był bogiem płodności, dzikiej natury, a zwłaszcza winnej latorośli i wina.

Składniki: woda; słody: Pilzneński, Monachijski, Abbey, Carafa® Special III, Special B, Karmelowy 600; chmiele: Iunga, Marynka; drożdże: Safale US-05; dodatki: płatki owsiane, prażony jęczmień, moszcz winogronowy.

Premiera piwa odbyła się w listopadzie 2016 roku.
Dodał: SaintBase - 2016-10-08 01:53:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7,92 / ilość: 24
Goście 8,5 / ilość: 2
średnia7,96 / ilość: 26

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2021-11-08 04:08:48
Wygląd: barwa ciemno brunatna, ładna piana, ciemno beżowa drobna
Zapach: winny i kawowy, nie czuję sosu sojowego, jest jednak lukrecja i to mocna, dużo czerwonych owoców, delikatnie tytoniowy i eukaliptusowy.
Smak: Celowo je wygrzebałem, by zwłaszcza bojanowcom-popierdoleńcom, pokazać, że winność nie oznacza kwaśności, choć bałem się, że skawaśnieje, albo utlenienie wniesie niecikawe nuty (tym bardziej, że pite przeze mnie ostantnio dwa Olimpy po terminie zestarzały się słabo). Piwo po terminie od 10.12.2018, czyli mogły się tu zdarzyć złe rzeczy, a się nie zdarzyły. Piwo mocno palone i goryczkowe, kawowe, gorzko czekoladowe, z nutą orzechową i lukrecjową, do tego nuty winne, czerwonych owoców, czarnej porzeczki, jeżyny, czerwonej papryki, lekko żywiczną i korzenną, wyraźnie pieprzową, nawet miętową, ale bez grama kwasku,to piwo jest mniej kwaskowe nawet od rasowego RISa Tenczynka pitego przed chwilą. Doskonale ułożone, doskonale gładkie. W sumie to sam siebie zadziwiłem, bo piłem to piwo lata temu i nie zrobiło na mnie aż takiego wrażenia jak teraz.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
David_Haye
starstarstarstarstar
2021-10-12 19:22:07
Czerwone winogrona głównie. Czuć lekką czekoladę. Aromat nie wyrywa z butów. Piana gęsta, beżowa i drobna. Barwa niemal czarna i nieprzejrzysta. W szkle dalej nuty czerwonych owoców. Delikatna kawa i też paloność. Jest lekkie wysycenie. Nuty winne. Lekka czekolada. Są taniny. Połączenie RISa z winem spoko,ale bez rewelacji. Delikatna słodycz. Jest goryczka, taka popiołowa, zalega. Smaczne, ale bez rewelacji. Ta podstawa RISa jakaś za delikatna, lub wino zbyt zdominowało piwo. Jest kwaśność od czerwonego wina.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2020-07-22 21:38:53
Piana elegancka beżowa, drobnoziarnista, gęsta i puszysta, wysoka na około półtora centymetra, powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca trwały i interesujący lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu wyraźne nuty palone, prażone akcenty, kawa czekolada, ale również wytrawne winne aromaty, spora doza gronowości, suszone owoce, rodzynki, pachnie bardzo przyjemnie i intrygująco. W smaku wytrawność i winność dochodzi do głosu i jest wyraźnie na pierwszym planie, finisz natomiast ewidentnie palony, gorzka czekolada oraz orzechy, goryczka adekwatna do stylu, ciekawa winna kontra kwaskowa, dobrze zamaskowany alkohol jedynie delikatnie rozgrzewający przełyk, sporo ciała, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel z eleganckim woskowym lakiem, etykieta w zielonej kolorystyce, ładnie i klimatycznie wykonana graficznie, w miarę i wyczerpująco opisana. Warka 01.02.2021. Powiem szczerze mam w domu egzemplarz, który leżakuje już ponad dwa lata, a ten tutaj degustuję świeżo po zakupieniu, choć sądząc po terminie przydatności też trochę poleżał w sklepie. Bardzo ciekawy mariaż Risa z moszczem winogron różanych szczepów. Jest ciemny klimat, paloność, orzechy, gorzka czekolada, ale z drugiej strony wytrawność, taninowość oraz winna kwaskowość. Najważniejsze, że komponenty wzajemnie się ze sobą nie gryzą, a współdziałają. Na tym etapie wystawiam mocną 8, zobaczymy czy dłuższy leżak przyniesie jakieś istotne zmiany. Degustacyjna rzecz.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2021-02-04 21:40:32
Dłuższy leżak nie przyniósł istotniejszych zmian, głębia palonego smaku zachowana, winne i gronowe akcenty również. Generalnie bardzo dobre piwo. Warka 1.02.2021. Leżakowane prawie 3 lata, czy warto było tak długo trzymać? Kwestia sporna... Podtrzymuje ocenę mocną 8.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
zbieraczek
starstarstarstarstar
2019-12-24 14:13:57
Piana dość wysoka, drobno i średnioziarnista, brązowa, ładny lacing.
Barwa prawie czarna.
Zapach wyraźnie winny z nutami typowymi dla RISa, czekolada, czekoladki, akcenty palone, delikatnie kawowo, jakaś śliwka w tle.
Smak: wysycenie średnie, natomiast samo piwo kremowe i gęste, wyraźny kwaskowo-winny główny akcent od samego początku, z tyłu lekka goryczka i mocne palone nuty, po chwili pojawia się czekoladowa słodycz - w tym wypadku bliżej czekolady mlecznej niż gorzkiej, dodatkowo trochę śliwki, winogrona, charakterystyczna cierpkość i taniny przyjemnie łączą się właśnie z dość słodką czekoladą. Ciekawe i dobre połączenie 8,5/10
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.