Olimp Asklepios
Olimp Asklepios
Olimp Asklepios
% alk. 5.8
Blg 15.0
IBU 65
brak koduaddbarcode
ulubione: 3

Kolejne interesujące piwo uwarzone przez kontraktowy browar Olimp z Torunia, w Browarach Regionalnych Wąsosz. Tym razem jest to American India Pale Ale z dodatkiem Geranium. Tradycyjnie już dla tego browaru nazwa piwa to imię jednego z Bogów Mitologii Greckiej. Asklepios, Bóg sztuki lekarskiej, syn Boga Apollina i Nimfy Koronis. Wychowany przez Centaura Chirona, który przekazał mu cenną wiedzę o medycynie. Wykradł tajemnicze zioło jednemu z napotykanych węży i posiadł zdolności wskrzeszania umarłych. Piwo pasteryzowane i niefiltrowane. Skład: woda, słody: pilzneński, monachijski, pszeniczny, karmelowy IV; Chmiele Citra, Amarillo; drożdże: Safale US-05; Geranium. Polecana temperatura serwowania to 10°C. Premiera piwa miała miejsce 24 czerwca 2015 roku.
Dodał: stacher93 - 2015-07-22 20:25:08

oceny Oceny

Użytkownicy 6,84 / ilość: 25
Goście 5,4 / ilość: 5
średnia6,6 / ilość: 30

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2015-10-20 21:11:24
Piana drobnoziarnista, delikatnie beżowa, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko opadająca, brak lacingu, minimalistyczna. Barwa ciemniejsza miodowa, nieklarowne, śladowo zmętnione. W zapachu mocno karmelowe, subtelnie tylko cytrusowe, kwiatowe i miodowe akcenty. W smaku przede wszystkim aromaty karmelowe, żywiczne, dobra, może nawet trochę przesadzona kontra słodowa, adekwatna do stylu goryczka oraz kwaskowość, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta w stylu Olimpu, elegancka, lecz zdarzały już im się lepsze projekty. Za mało AIPA w tym AIPA, gdzie ta egzotyka i cytrusy, karmelowosc i żywiczność tego nie zastąpią. Bardzo podobne piwo do Salamander AIPA, jakie miałem okazję ostatnio degustować, może o pół oceny lepsze. Wolę bardziej charakterne i wytrawne piwa z tego typu, to jest z raczej średniej niż wysokiej półki. Dam 7 z ogromnym minusem na zachętę, Bo piłem już zdecydowanie lepsze wyroby z tego browaru.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
PiwowarWWA
starstarstarstarstar

2015-10-16 12:34:55
W zapachu lepiej, niż w smaku. Znacznie do węchu dochodzą nuty: karmelu, słodów, chmielu, ziół, owoców tropikalnych, owoców czerwonych(słodki, przyjemny )...W smaku dość płaskie, aromat chmielowy- ziołowy i żywiczny, wraz z intensywną lekko ściągającą goryczą, przykrywa baze słodową, średnio ze sobą współgrając, przeplatając akcent drożdży, pozostawiając odczucia \"pienistośći\". Nisko orzeźwiające, średnie, ku niskiemu wysycenie CO2. Średnio zmętnione w barwie. Całokształt składający się na wygląd(piana i poniżej), prezentuje się konkretnie, jak przeważnie z ofert browaru Olimp, jednakże przeważnie to tylko jedyny, lub główny atut, produktów Browaru(długo utrzymująca się pienistość o drobnej strukturze, \"ubita\", kolor głęboki pomarańczowo- bursztynowy, mocno mętny).
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 8, wygląd: 10 )
awatar
Colo93
starstarstarstarstar

2015-09-24 22:53:39
Ładna gęsta piana, która bardzo długo się utrzymuje i oblepia szkło. Kolor bursztynowy. Zapach z początku słodowy lecz później wychodzi diacetyl. W smaku dziwna pustka, niby lekka słodycz później lekka, ale zalegająca goryczka jednak nie jest ona szczególnie czysta i chmielowa. A już na pewno ciężko tu znaleźć smak czy też zapach Citry. Generalnie jedno ze słabszych piw z browaru Olimp. Piwo bez wyrazu, nijakie. Jednorazowo kupione z ciekawości. Pieniądze można lepiej zainwestować. Szkoda.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 4, wygląd: 8 )
awatar
Gogo
starstarstarstarstar

2015-08-16 21:32:51
Moim zdaniem nic ciekawego. Kolejna AIPA z przewagą karmelowości i słodu w smaku i zapachu. Jak dla mnie OLIMP troszkę przesadza z wariacjami AIPA, dużo pozycji ale żadna nie zachwyca.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.




Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.