Oedipus / Põhjala Planet Oedipus Lifeform No. 5 - PO17-PJ-ZDIBP
Oedipus / Põhjala Planet Oedipus Lifeform No. 5 - PO17-PJ-ZDIBP
Oedipus / Põhjala Planet Oedipus Lifeform No. 5 - PO17-PJ-ZDIBP
% alk. 11.0
IBU 50
8719324149716addbarcode

Kolaboracyjne piwo holenderskiego Oedipus i estońskiego Põhjala uwarzone z okazji Planet Oedipus Festival 2017. Imperial Baltic Porter with Salt Liquorice, czyli Imperialny porter bałtycki ze słoną lukrecją, która jest dosyć popularna w Holandii i krajach skandynawskich. Składniki: woda, słód jęczmienny, słód żytni, słód pszeniczny, chmiele, lukrecja, drożdże.
Dodał: nietzsche - 2018-10-09 09:54:11

oceny Oceny

Użytkownicy 9 / ilość: 1
Goście 0 / ilość: 0
średnia9 / ilość: 1

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2018-10-07 22:01:12
Wygląd: kolor ciemno brunatny, ale całkiem klarowne, rubinowe przebłyski, piana ładna po nalaniu, drobna, ciemno beżowa, szybko się redukuje
Zapach: lukrecja jest, ale chyba bardziej daje orzechech, laskowym i włoskim, nuta alkoholowa, miodowa, jakiś ciemny owoc, prażony słonecznik
Smak: Bałem się, że będzie bardzo wodniste, podano 11%, ale ekstraktu już nie i myślałem, że to będzie wyżyłowane piwo, a jest dosyć wyklejające, przy czym spora zasługa słodu żytniego, piwo grzeje okrutnie w przełyk, ale lukrecja mocno przykrywa alkohol, je po terminie jakieś dwa tygodnie, więc wychodzą nuty utlenienia, miodowa, śliwkowa, rodzynkowa, jakiegoś porto, ten miód w typie miodu słonecznikowego, czuć też prażony słonecznik, taka dziwna tłustość z lekką słonością (dopiero zaglądając na stronę browaru doczytałem, że użyto tu słonej lukrecji i to by wyjaśniało tę słoność(, lukrecja bardzo wyraźna, ale nie przesadzona, doskonale się wkomponowuje (i to nie jest aromat lukrecje, jak ktoś pił van pura z nim to wie, o co chodzi). Orzech również w smaku, bardzo wyraźny, chyba nawet bardziej niż lukrecja, kojarzy mi się z wyspiarskimi mocnymi ejlami. Doskonałe piwo.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.