O’Hara’s Curim Gold
O’Hara’s Curim Gold
O’Hara’s Curim Gold
% alk. 4.3
Blg 10.7
IBU 20
5391500600018addbarcode

Uwarzone przez irlandzki O’Hara’s Brewery, z miasta Bagenalstown. Jest to celtyckie piwo pszeniczne. Opis piwa informuje nas, że jest to jakby połączenie belgijskiego Witbira i niemieckiego Weissbiera, jednak bliżej mu do niemieckiej wersji piwa pszenicznego.

Nazwa piwa nawiązuje do tradycyjnej nazwy piwa, warzonego przed wiekami przez Celtów zamieszkujących południowo-wschodnią Irlandię. Curim Gold, to prawdopodobnie pierwsze piwo uwarzone w Carlow Brewing, czyli późniejszym OHaras Brewery. Barwa jasno-złota, lekko opalizująca. Piana średnio wysoka, w kolorze białym. Składa się z drobnych oraz średnich pęcherzy, szybko opada do niskiej warstwy obficie ozdabiającej ścianki. Aromat umiarkowanie-intensywny, głównie słód z nutami owocowymi i minimalnym zapachem pszenicy. W smaku solidna baza słodowa, nuty chlebowe, trochę owoców i przebijająca się z oddali pszenica. Na finiszu całkiem pokaźna goryczka chmielowa. Wysycenie średnie.

Składniki: woda, słód jęczmienny, pszenica, chmiel, drożdże
Zalecana temperatura serwowania: 6-8°C
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 500 ml.
Dodał: Stacher93 - 2014-08-04 13:51:36

oceny Oceny

Użytkownicy 5,67 / ilość: 3
Goście 0 / ilość: 0
średnia5,67 / ilość: 3

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Marv
starstarstarstarstar

2014-08-07 13:50:07
Niepodobne do piw pszenicznych które do tej pory piłem, przede wszystkim przez brak drożdży i zupełną klarowność, ale raczej dobre piwo.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-08-05 18:03:24
Przywiezione przez użytkowników Rovaty i Kamil_93 z Birofilii.Jedyny kontakt jaki wcześniej miałem z tym browarem to kooperacja Pinty i uwarzenie z nimi Stouta, który był w porządku, aczkolwiek nie zachwycił.W tym wypadku niby piwo pszeniczne, aczkolwiek stwierdzenie, że koło pszenicy to nawet nie stało byłoby na miejscu.Nazwałbym to raczej troszkę dziwacznym i innym lagerem.Ogólnie nie trawiło w mój gust, jakoś nie jestem przekonany co do tego browaru.Może gdy spróbuje coś innego to moje zdanie się zmieni.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.