Nymburk Postřižinské Pepinova Desitka 10°
Nymburk Postřižinské Pepinova Desitka 10°
Nymburk Postřižinské Pepinova Desitka 10°
% alk. 4.1
Blg 10.0
8594048890300addbarcode
ulubione: 1

Postřižinské Pepinova Desitka z Pivovar Nymburk to klasyczne, jasne piwo. W aromacie dominują akcenty słodowe, pojawia się nieco owocowej i karmelowej słodyczy. Słód jest mocno wyczuwalny również w smaku, równoważony niewysoką, ziołową goryczką. Piwo jest lekkie, o niewysokiej zawartości alkoholu, pijalne. Nazwa inspirowana jest opowiadaniami Bohumila Hrabala, mieszkającego w dzieciństwie w Nymburku.
Dodał: janicfan - 2014-07-22 08:00:59

oceny Oceny

Użytkownicy 5,82 / ilość: 11
Goście 3,33 / ilość: 3
średnia 5,29/10 / ilość: 14

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-11-08 22:26:51
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, dość szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza słomkowa, klarowne i przejrzyste, brak widocznych śladów zmętnienia. W zapachu nuty maślane, drzewne oraz drożdżowe aromaty, doza zbożowości, podbudowa słodowa. W smaku lekkie, drożdżowe z wyraźnym maślanym akcentem, goryczka iluzoryczna, słabsza kontra kwaskowa, niska treściwość, finisz drzewny z klimatem ziołowości, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Nybmurk, etykieta ładnie wykonana graficznie w zielonej kolorystyce. Warka 03.12.2019. Poprawna czeska desitka, wysoce pijalna i całkiem orzeźwiająca. Nie do końca pasuje mi natomiast ta maślaność. Generalnie nie jest źle, tak na 6 z minusem.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
Tyx69
starstarstarstarstar

2019-11-05 22:33:07
Zapch koncernowy, z mocnym zapachem takiego, ciężko dokładnie wskazać, ale jajca. Zapach mi się nie specjalnie podoba. Smakuje poprawnie, nie jest pusty, jest gorzkawy (bo do goryczki to mocno brakuje), nie jest zbytnio rozwodniony. Czuć nuty cytrusowe i bardzo dobrze słód. Posmak jest specyficzny, to nie jest taki posmak na zasadzie naszych piw koncernowych, lekki przyjemny słód. To jest taki słód z posmakiem wędzonego kabanosa, może nawet ziół. Niestety z każdym łykiem czuć coraz bardziej wychodzący przed szereg spirytus. Nie jest złe, jest to po prostu piwo koncernowe, które sądząc po cenie w Czechach, ma służyć docelowo do lekkiej najebki. Z tego co pamiętam w Tesco na Letnanach, kosztował coś koło 9 koron na promocji, co jest zdecydowanie wyborną ceną. W polsce cena oscyluje około 3 zł we Wrocławiu na mojej dzielnicy, co już nie powala. Nie jest złe, jest lepsze niż Harnasie i Tatry, ale to trochę za mało. Zasługuje na 5, mam do niego mocny sentyment, fajny powrót do wakacji.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
aboubakar
starstarstarstarstar

2019-11-05 22:31:44
Piwo to piłem pierwszy raz podczas pobytu w Pradze. Nie stoi tam za wysoko cenowo, biorąc pod uwagę, że kosztuje w granicach 10 CZK. Ogromnie się zdziwiłem, widząc je dziś w lodówce osiedlowego monopola, od razu postanowiłem je kupić i znów wypróbować. Pachnie jak typowy koncern, warzywa i lekki słód. Zero aromatów spirytusu, co na pewno jest dużym wyróżnieniem. Smakuje nijako, słodowo, kwaśnie, na końcu niestety ujawnia się nuta alkoholowa, której nie doświadczyłem w zapachu. Goryczki kompletny brak. Wygląd: pieni się ładnie i mocno, etykietka zwyczajna, no może poza postacią tego dziadka, którego mina jest nad wyraz irytująca. Ogólnie piwo jest mocno pijalne. Jeśli to jest najniższa półka cenowa w Czechach, to ja nie chcę wiedzieć, jak wygląda ten segment piw w Polsce. A przepraszam, jednak wiem z autopsji, czyli j****e gówno zaprawiane spirytusem. Jedno z najtańszych piw czeskich ma u mnie ocenę 5, najtańsze polskie - potężne 1. Proszę sobie samemu odpowiedzieć na pytanie, jak oba narody przykładają się do przemysłu koncernowych piw. Konkluzję Państwo wysnują sobie sami. Klamka zapadła.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010