Novopacké 13° Podkrkonošský Speciál Světlý
Novopacké 13° Podkrkonošský Speciál Světlý
Novopacké 13° Podkrkonošský Speciál Světlý
% alk. 6.3
Blg 13.0
8594012822917addbarcode

Piwo warzone przez browar Pivovar Nová Paka, a. s. Dosłownie to podkarkonoski jasny speciał, czyli piwo Speciální, za które w Czechach uważa się piwa od 13 Plato, to najczęściej piwa w typie marcowego aż po koźlaka majowego, ale bardziej nachmielone. Składniki: woda, słód jęczmienny, cukier, chmiel, granulat chmielowy.
Dodał: nietzsche - 2019-07-31 08:23:03

oceny Oceny

Użytkownicy 6 / ilość: 2
Goście 0 / ilość: 0
średnia6 / ilość: 2

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-12-12 22:54:53
Piana biała, drobno i gruboziarnista, wysoka na około pół centymetra, dość szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza słomkowa, ładnie klarowne i przejrzyste, brak widocznych śladów zmętnienia. W zapachu nuty przejrzałych owoców, drożdżowy aromat, lekka metaliczność i alkoholowość, drzewne klimaty. W smaku drzewne i drożdżowe aromaty wychodzą na pierwszy plan, goryczka lekko zalegająca o profilu ziołowym, niezła kontra kwaskowa, piwo jest całkiem świeże, delikatnie owocowe, nieznaczna alkoholowa woń, optymalna treściwość, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Nova Paka, etykieta w klasycznym czeskim stylu, dość ubogo opisana. Warka 06.03.2020. Całkiem smaczny czeski special o profilu drożdżowo-owocowym. Treściwy i świeży aczkolwiek na minus dałbym lekką metaliczność oraz alkoholowość. Nie jest źle, tak na mocną 6.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-07-31 00:03:57
WYgląd: kolor ciemny bursztyn, ładna piana i lacing
Zapach: słodowy, zbożowy, delikatny susz owocowy, odrobina chmielu, ale termin ma do września to najświeższe nie jest (piwo pasteryzowane)
Smak: Na ratebeerze nazywane imperialnym pilsem, trochę przesady. Raczej po prostu specialni, bo ani tu zbyt wielkiej chmielowości nie ma, ani goryczki. Jest fajnie słodowe, herbatnikowe, jakaś nuta owocowa (białe i czerwone owoce, w tym też suszone), kwiatowa, taka herbaciana taniczność, nie wiem od czego, trochę chmielu, ale takiego raczej suszu chmielowego, odrobina maślanego tosta. Bywają takie specialni, że smakują niemal jak maibock, to raczej jak treściwe marcowe. Ma fajną zbożową hardość. Jak na lagera naprawdę bogate smakowo, ale chyba trochę przepasteryzowane. Niemniej spróbuję kiedyś innej warki.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.