Norrlands Guld Ljus 3,5%
Norrlands Guld Ljus 3,5%
Norrlands Guld Ljus 3,5%
% alk. 3.5
brak koduaddbarcode

Uwarzone przez szwedzki browar Sprendrubs Bryggeri AB, z miasta Varby. Co ciekawe, piwo to jest oferowane w dwóch wersjach. Z zawartością alkoholu na poziomie 4,7% i 3,5%. Jest to jasny lager, szybko gasi pragnienie. Jest naprawdę orzeźwiające, lecz nie można przejść obojętnie obok szlachetnej goryczki, którą posiada. Ma świeży i lekki smak, powstaje z prawdziwego słodu, chmielu i krystalicznie czystej wody źródlanej. Charakteryzuje się przyjemnym subtelnym aromatem słodu. Smak to zrównoważone połączenie słodu z wykwintną goryczką. Nasze piwo oferujemy w jasne i uporządkowane butelki. Niech stanie się światłość!! Barwa słomkowa, idealnie klarowna. Piana biała, po nalaniu bardzo skromna, bardzo szybko przechodzi w stan wysepek z pierścieniem, który zostawia średnie firanki na szkle. Aromat bardzo wyraźny, słodowy ze specyficznym sztucznym aromatem, znanym z piw z zielonych butelek. W tym wypadku przezroczysta butelka zatrzymuje bardzo mało światła, przez co w piwie mogło zajść do rozkładu substancji pochodzących z chmielu. W smaku subtelnie słodowe, z lekko kwaskowym profilem i minimalną goryczką ujawniającą się na końcu. Nasycenie średnie, pasuje do tego piwa.
Dodał: Stacher93 - 2014-09-30 15:06:49

oceny Oceny

Użytkownicy 5,45 / ilość: 11
Goście 7,17 / ilość: 6
średnia6,06 / ilość: 17

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
lesiobe
starstarstarstarstar

2020-10-30 20:49:16
To się nie nadaje do picia . Bardzo kiepskiej jakości napój . Nie wylałem, ale nigdy więcej nie kupię.
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 2, zapach: 3, wygląd: 4 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2016-12-08 21:48:32
Piana praktycznie żadna, biała, drobnoziarnista, dziurawi się momentalnie po przelaniu piwa z butelki do szkła, lacing oczywiście żaden. Barwa jaśniejsza słomkowa, ładnie klarowne i przejrzyste, brak widocznych śladów zmętnienia. W zapachu nuty słodowe, zbożowe i lekka landrynka. W smaku płytkie i ubogie w jakiekolwiek aromaty, mocno słodowe, goryczka subtelna, tak samo jak kontra kwaskowa, landrynka minimalnie wyczuwalna na podniebieniu, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel fajny, bo unikalny, z systemem twist-off, etykieta bardzo prosta nic specjalnego, minimalistyczna. Warka 08.06.2017. Nijakie piwo z Ikei, warte spróbowania chyba tylko dlatego, że jest bio oraz ze względu na interesującą butelkę w nietypowym kształcie. Generalnie za tą cenę zupełnie nie opłacalny interes, w mojej opinii 5 z plusem powinno być sprawiedliwą oceną.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 5 )
awatar
Bartekn
starstarstarstarstar

2016-11-28 01:46:51
Dla mnie słabizna. Lekkie zmętnienie i szarawy odcień słomki dają mi bardziej skojarzenie z jakąś - przepraszam za porównanie - próbką moczu na badanie okresowe. Piana też w sumie żadna, tworzy się na dwa centymetry i opada prawie do zera w kilkadziesiąt sekund. Aromat wybitnie słodowy, niezbyt przyjemny, trochę mokry karton. W smaku to samo odczucie, odrobina skarpety, jakaś tam goryczka jest. Dodatkowo wkrada się kwaśność. Tragiczna nuda i za duże wysycenie. W mojej opinii gorsze od wielu polskich koncerniaków. W dodatku ta historia o \"ekologiczności\" piwa - ciekawe czym proces produkcji różni się od pierwszego lepszego piwa kraftowego... Tak czy siak lepiej te 6 zł przeznaczyć na kilka hot-dogów w IKEI.
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 3, zapach: 3, wygląd: 3 )
awatar
franki82
starstar

2016-07-19 12:10:35
Lekkie,orzeźwiające.Zaraz po otwarciu uniósł się aromat zbliżony do zapachu konopi indyjskich ;) W smaku słodowość. Kolor słomkowy, piana słaba.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 4, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.