Nook Baobabo
Nook Baobabo
Nook Baobabo
% alk. 10.3
Blg 30.0
5903240848836addbarcode
ulubione: 1

Russian Imperial Stout leżakowany w beczce po rumie SBS Guyana 2003.
Dodał: Shinodin - 2023-05-24 16:23:28

oceny Oceny

Użytkownicy 9 / ilość: 1
Goście 0 / ilość: 0
średnia9 / ilość: 1

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2023-05-21 21:52:51
Generalnie opis jak do wersji Radiko :
Piana, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieklarowne i nieprzejrzyste, mocno. W zapachu mocno wchodzi kawa, gorzka czekolada, prażoność, paloność, trochę kokosa, melasy, lukrecji, suszonych owoców, orzechów, po ogrzaniu minimalny alkoholowy akcent. W smaku pełne, gorzkie, czekoladowe, dużo orzechów, kawy, paloności, finisz kwaskowy, owocowy, świetnie zamaskowany alkohol jedynie delikatnie rozgrzewający przełyk, kokos, wanilia, gęsta, oleista faktura, beczka, taniny, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Nook, etykieta w ciekawej kolorystyce, elegancko wykonana graficznie, dobrze i wyczerpująco opisana. Data rozlewu 03.02.2022. Czyli poleżało sobie ponad rok, zdecydowanie ułożony RIS, pełny, gorzki, palony, wytrawny, oczywiście nieznacznie słodki, ale pojawia się też akcent kwaskowy. Życzyłbym sobie większego wpływu beczki po dobrej jakości rumie, mimo to piwo jest więcej niż dobre. Waham się nad końcową oceną...będzie to 8 z ogromnym plusem. Niewiele zabrakło do oceny wyżej.

Z czym, że Baobabo jest pełniejsze, bardziej wyraziste, wytrawniejsze i wpływ beczki o wiele większy...tu z czystym sumieniem mogę zaproponować pełną 9!
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.