Ninkasi N°14.B AIPA
Ninkasi N°14.B AIPA
Ninkasi N°14.B AIPA
% alk. 6.6
Blg 14.5
IBU 55
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Drugie piwo z browaru kontraktowego Ninkasi, warzącego w koszalińskim Minibrowarze Kowal. Jest to niepasteryzowana i niefiltrowana American IPA, do której uwarzenia użyto chmieli: Magnum, Amarillo, Centennial i Citra. Słody: Pale ale, karmelowy, monachijski i Carapils. Drożdże: Safale US-05. Sugerowana temperatura przechowywania i podawania piwa to przedział 8-10°. Barwa ciemno-bursztynowa, wyraźnie zmętniona. Piana Biała, ma około dwa centymetry wysokości. Składa się z drobnych i średnich pęcherzy. Po chwili opada i dziurawi się pozostając w postaci mocno porwanej warstewki wraz z grubą otoczką wokół szkła, zostawia regularne ślady na ściankach. Aromat intensywny, solidna słodowość z domieszką słodkich, tropikalnych owoców. W smaku na pierwszym planie wyraźna baza słodowa, następnie pojawia się silna, szybko rozchodząca się i trwała goryczka. Podobnie jak w zapachu obecne są słodkie owoce tropikalne oraz delikatne cytrusy. Na finiszu bukiet smakowy zwieńcza wyraźna słodkość. Wysycenie średnie, w kierunku niskiego.
Dodał: Stacher93 - 2014-04-30 14:49:44

oceny Oceny

Użytkownicy 6,22 / ilość: 9
Goście 6,4 / ilość: 5
średnia6,29 / ilość: 14

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
DonViehos
starstarstarstarstar

2014-12-12 23:41:29
z żalem po zakupie byłem jak to się mówi zupełnie zawiedziony. piwo jak to się mówi potocznie 'rozwodnione', chmielowa goryczka jest bogata i oczywiście ratuje sytuację ale mnie nie spodobała się. aromaty owoców zbyt ściśnięte i jakby zwietrzałe.. wysoka cena za słabawy produkt. nawet gdyby było to piwo dużo tańsze to nie zapowiadam redegustacji to chyba mówi wszystko..
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 6, wygląd: 4 )
awatar
Hoppy_Luke
starstarstarstarstar

2014-05-19 13:29:34
Jako, że bardzo chętnie podchodzę do wszelakich nowości z polskiego rynku, nie mogłem pominąć drugiego piwa z Browaru Ninkasi. Pomimo mieszanych opinii na temat tego wyrobu, do degustacji podszedłem bez uprzedzeń. Ładny bursztynowy kolor, który pojawił się w trakcie przelewania z butelki do szklanki popsuł niemalże całkowity brak piany. A że nalewałem Ninkasiego bardzo agresywnie, zdumiał mnie ten widok... Choć w zapachu pojawiły się typowe dla stylu cytrusy i chmiel, to spodziewałem się, że nie będę musiał zanurzać nosa w szkle i bełtać napojem, żeby to poczuć. Ze smakiem również zachwytu nie było. Zawsze twierdzę, że niestraszne mi gorzkie piwa, więc 56 IBU nie zrobiło na mnie wrażenia. Jednak posmak, który pozostawał w ustach był bardzo cierpki i pasuje do niego określenie, którego nie umiałem wcześniej do niczego przyporządkować - łodygowy... Niesmak i posmak pozostał - mam nadzieję, że następne piwa będą nieco lepsze i ciekawsze...
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Rovaty
starstarstarstarstar

2014-04-30 21:52:23
Wypite niedawno, ogólnie piwo dobre ale nie była to american IPA. Była to z pewnością IPA i to w sumie całkiem w porządku, w zapachu troszkę cytrusów, słodycz oraz ziołowość, zapowiadało się nieźle. W smaku mocna goryczka i mocno ziołowo-chmielowy smak jednak zabrakło cytrusów, które w mojej opinii tworzą ten styl. Wyszło lepiej niż debiut, jednak wciąż czegoś brakuje.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-04-30 19:17:30
Drugie piwo z Ninkasi i moim zdaniem druga wtopa.Nie mogę powiedzieć, że mi nie smakowało, bo było całkiem fajne.Jednak nie powiedziałbym, iż jest to American IPA.Podobnie było ze stoutem.W tym wypadku zabrakło agresywniejszego smaku, cytrusów.Zapach i smak był słodkawy, owocowy, ale nie wyczuwałem tego solidnego amerykańskiego nachmielenia.Wypiłem i mi smakowało, aczkolwiek wolałbym aby Ninkasi trzymał się bardziej gatunków w jakich chce warzyć piwo.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.