Ninkasi N°11.C Northern English Brown Ale
Ninkasi N°11.C Northern English Brown Ale
Ninkasi N°11.C Northern English Brown Ale
% alk. 5.5
Blg 12.0
IBU 25
brak koduaddbarcode

Piwo o brązowej barwie, lekko chmielone. Aromat karmelowo-orzechowy z nutą toffi i chmielu. Delikatna goryczka. Idealne do serwowania z grillowanymi stekami oraz z duszonymi, pieczonymi i smażonymi potrawami z wołowiny i wieprzowiny ( z etykiety ).
Dodał: Darkyros - 2014-05-07 09:17:48

oceny Oceny

Użytkownicy 6,71 / ilość: 7
Goście 9 / ilość: 1
średnia7 / ilość: 8

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Hoppy_Luke
starstarstarstarstar

2014-05-19 13:00:08
Trzecie piwo od Ninkasi. Brown Ale nie należy do szczególnie lubianych przeze mnie stylów. Denerwuje mnie ich wodnistość... Nie wiem, być może nie trafiłem na dobrego przedstawiciela. Ninkasi stworzył piwo, w którym ta cecha również jest wyczuwalna. W tym brązowym, opatrzonym niewielką pianą trunku, na pierwszy plan wysuwają się aromaty kawy i ciemnej czekolady. Niby wszystko wydawało się ok, ale piwo było nieco płaskie i tak naprawdę nudne... Może to taki styl? A tak na marginesie - komuś nie chce się nadać piwu jakiejś ciekawej nazwy? Bo ta numeracja z niewielkimi literkami podaną nazwą stylu sprawia, że wszystkie ich piwa na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo...
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 3 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-05-11 07:26:17
Barwa brązowa, wyraźnie zmętniona, pod światłem ukazują się miedziano-bursztynowe refleksy.Piana kremowa, wysokość około centymetra przy nalewaniu.Drobnoziarnista, dość szybko opada do cienkiej, dziurawiącej się od środka warstwy oraz grubego pierścienia, lekko zdobi szkło.Posiada średnio-intensywny aromat, w którym łączą się akcenty karmelowe, z kawowymi i lekko orzechowymi.Wyczuwalna też umiarkowana ilość słodu.W smaku podobnie jak w zapachu, najpierw mieszanka karmelu z łagodnym posmakiem kawowo-czekoladowym.Następnie lekko palona słodowość z dobrze kontrującą goryczką.Na finiszu łagodnie słodkie, kojarzące się właśnie z orzechami.Wysycenie w normie.Całość aksamitna i bardzo gładka.Całkiem dobre piwo, tym razem jest to gatunek, którego nazwa widnieje na etykiecie.Moim zdaniem trochę zbyt deserowe, słodkie, zabrakło mi w nim trochę agresywniejszego smaku.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Birofile
star

2014-05-08 19:21:42
Bardzo udane piwo w łagodnym, trochę deserowym stylu. Jak rzadko kiedy pełna zgodność opisu z etykiety z faktycznymi walorami aromatycznymi i smakowymi. W aromacie mamy karmel, orzechy laskowe i mleczną czekoladę. Piwo jest słodkawe, ale nie słodkie sensu stricto. Smakowało mi bardzo, a więcej moich wrażeń tutaj: http://birofile.blogspot.com/2014/05/ninkasi-...
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.