Ninkasi №6.A Cream Ale
Ninkasi №6.A Cream Ale
Ninkasi №6.A Cream Ale
% alk. 5.0
Blg 11.6
IBU 20
brak koduaddbarcode

Wbrew temu co można by wnioskować po nazwie, piwo to nie ma nic wspólnego ze śmietanką czy popularnym w krajach anglosaskich napojem gazowanym Cream Soda. Cream Ale można określić jako górnofermentacyjny odpowiednik amerykańskiego lagera. Dodatek płatków ryżowych powoduje, że piwo jest lekkie, wysoce pijalne i doskonale gasi pragnienie.
Piwo o jasnozłotej barwie, lekko chmielone. Delikatnie słodowy aromat z nutą chmielową. W smaku umiarkowana podbudowa słodowa i lekko goryczkowy finisz. Idealne do serwowania z potrawami z drobiu i kiełbaskami z grilla.
Dodał: Kicu - 2014-08-02 13:05:16

oceny Oceny

Użytkownicy 6,6 / ilość: 5
Goście 6 / ilość: 2
średnia6,43 / ilość: 7

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-08-06 17:19:44
Barwa jasno-złota, lekko opalizująca z drobinkami drożdżowymi.Piana biała, średnio-wysoka po nalaniu.Szybko redukuje się do niskiej dziurawej warstewki.Przeciętnie ozdabia szkło.Aromat w miarę wyraźny, słodowo-słodki nutą toffii, lekko maślany, przypominający aromat brzęczkowy występujący często w piwach bez %.W smaku słodkie, przywołuje skojarzenie z krówką lub toffii, występuje również delikatna kwaskowość, goryczki praktycznie brak.Wysycenie w normie.W sumie nie piłem niczego podobnego.Pozytywnie oceniam to piwo, typowo deserowe.Nie obraziłbym się jednak gdyby było bardziej wyraziste.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2014-08-01 22:13:49
Piana mizerna gdyż wycenie niskie, ale obręcz trwała i oblepiającą szkło. W aromacie słodowe ale chmiel nie taki mizerny jak piszą, bardzo przyjemny.
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.