Nepomucen Wit IPA
Nepomucen Wit IPA
Nepomucen Wit IPA
% alk. 4.8
Blg 13.1
IBU 43
brak koduaddbarcode

Piwo stylu American Pale Ale uwarzone przez Browar Nepomucen z Jutrosina (województwo wielkopolskie).

Browar regionalny, który swoją działalność rozpoczął w 2015 roku. Został założony przez trzech piwowarów domowych: Jacka Domagalskiego oraz braci Piotra i Mariusza Musielaków. Założyciele na potrzeby browaru przebudowali starą piekarnie we wsi Szkaradowo gdzie obecnie mieści się browar.

Wit IPA to połączenie klasycznego witbiera z mocniejszym chmieleniem na goryczkę i aromat, za pomocą amerykańskich, aromatycznych odmian chmielu.

Składniki: woda, słody (pale ale, pilzneński, pszeniczny, wiedeński, płatki pszeniczne), chmiele (centennial, chinook, mosaic, simcoe, waimea, zeus), drożdże US-05, dodatki (curacao, skórka słodkiej pomarańczy, kolendra indyjska)
Dodał: oranjefan - 2016-03-08 08:22:54

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 6
Goście 0 / ilość: 0
średnia 7/10 / ilość: 6

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Arturo
starstarstarstarstar

2016-05-12 00:23:04
Ogólnie może być. Orzeźwienie na średnim poziomie. W barwie zmętnione złoto. Piana znikoma. Jest atak kolendry, dużo kolendry, goryczka średnia. Jest też delikatna kwaskowatość, skórka pomarańczowa. Całkiem dobre, można pić ale ten rodzaj owocowej słodkości który jest w tym piwie nie do końca mi pasuje;)
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2016-02-17 13:48:01
Lekko słodki, przyjemny i orzeźwiający aromat, w butelce zdominowany przez amerykanskie odmiany chmielu. Glownie takie nuty leśne, sosnowe. Po przelaniu do szkła w koncu dochodzi do głosu kolendra, oraz pojawiają się pewnego rodzaju nuty landrynkowe, może pomarańczowe. Piwo w kolorze ciemnego złota, lekko zmętnione. Piana średnioobfita, oczka z których jest zbudowana szybko zwiększają swój rozmiar do średnich i dużych bąbelków. W smaku piwo półwytrawne. Zdecydowana chmielowość w charakterze grejpfrutów i gorzkich pomarańczy. Goryczka musze powiedzieć że dość wysoka. Wysycenie średnie w kierunku wysokim. W porządku piwo, jednak mało w nim cech witbiera poza kolendrowymi nutami w aromacie.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010