Nepomucen & Weźże Krafta Pijże Vol.2
Nepomucen & Weźże Krafta Pijże Vol.2
Nepomucen & Weźże Krafta Pijże Vol.2
% alk. 4.4
Blg 13.5
5907709756380addbarcode
ulubione: 2

Uwarzone w kooperacji przez Browar Nepomucen i multitap Weźże Krafta.
Dokładnie rok temu od uwarzenia pierwszej warki naszego Krafta Roku po raz kolejny spotykamy się z naszymi przyjaciółmi z krakowskiego multitap Weźże Krafta, by stworzyć drugi rozdział naszego mętnego i soczystego American Pale Ale. Tym razem na chmielach: Sabro, Enigma i Citra.
Piwo niefiltrowane, pasteryzowane.
Skład: woda, słód jęczmienny, płatki owsiane, płatki pszenne, chmiele (Sabro, Enigma, Citra), drożdże górnej fermentacji z własnej propagacji.
Dodał: Barcelonismo - 2020-06-20 11:28:42

oceny Oceny

Użytkownicy 8,5 / ilość: 12
Goście 0 / ilość: 0
średnia 8,5/10 / ilość: 12

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
DymekMU
starstarstarstarstar

2020-08-04 20:38:00
Jestem mocno zdziwiony tak dobrymi ocenami. W mojej opinii piwo jest po prostu dobre i nic więcej.
Wygląd: Słomkowe, można wręcz uznać, iż białe z drobną pianką, która szybko opada.
Zapach: Aromat jest bardzo mocny - cytrusowy, wyczuwalne białe owoce, może trochę mango ? Podsumowując zapach jest naprawdę świetny.
Smak: I tu największe rozczarowanie, dla mnie piwo jest po prostu poprawne i dobre, ale nic więcej. Nie wyróżnia się według mnie w smaku. Wybijają się cytrusy, niska goryczka, niskie wysycenie. W pierwszym odczuciu myślałem, że jest wodniste, ale może przesadzam.
Podsumowując jak dla mnie po prostu ok, bez szału.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 9, wygląd: 7 )
awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2020-07-11 19:00:27
Jestem bardzo ciekaw tego piwa. Piwo będące Kraftem Roku 2019 w nowej odsłonie.Pamiętam pierwszą wersję bardzo mi posmakowała, choć nie była sztosem. Tym razem mamy puszkę i to w pięknym wydaniu. Puszka mnie zachwyca i tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że krafty do puszek powinny właśnie trafiać. Aromat to takie połączenie kokosa z owsianką. Owocowość co ciekawe taka kojarząca mi się z DIPA, a nie z Session IPA. Piana średnio obfita, drobnopęcherzykowa. Jasnożółte, takie mleczne, spore zmętnienie. Wygląd mało powalający, bo dla mnie ani to soczyste, ani jakieś hazy. W szkle więcej cytrusów i trochę nut żywicznych. Wysycenie niskie, prawie znikome. Piwo jest płaskie. Lekko wodniste. Jest gładkie, ale też nie jakoś bardzo. Owocowość średnia, ale idąca w takie cytrusy. Jest konkret słodko. Goryczka niska, więc brakuje kontry. Przez tą słodycz i niskie wysycenie, piwo jest średnio pijalne. A szkoda, bo pamiętam pierwszą Pijże jako piwo bardzo pijalne. Piwo jest tylko dobre i nie wyróżnia się niczym na tle wielu innych piw. Puszka ultra sztosowa, ale środek jest tylko dobry.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2020-06-28 20:04:24
Sok cytrynowy o mlecznej mętności. Piana szybko nas opuszcza.
W aromacie cytrus, nafta, białe owoce.
Gładkie, soczyste. Odrobinę słodkie. Odrobinę gorzkie. Ciało i gaz w punkt.
Soczkowo cytrusowe z lekko grapefruitową finiszującą goryczką.
Lekki, orzeźwiające, porywające. Weźże i pijże :D
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2020-06-22 13:50:28
Barwa żółta , zmętniona całkowicie. Piana biała , drobna w miarę. Jest ona trwała i zostawia szczątkowy lacing. Wygląda bardzo smakowicie. W aromacie czuć chmiel , jest konkretnie owocowo , tropikalnie , czuć kokos , delikatnie żywica. Jest dobrze , wg mnie lepiej niż w pierwszej wersji. Co prawda z puchy lepiej pachnie niż ze szkła ale i tak pachnie bardzo przyjemnie. W smaku jest rewelacyjnie. Kokos mocniej o wiele niż w aromacie , soczyste piwo , gładkie , hazy , w miarę pełne , średni gaz , niezła goryczka nawet. Fajny balans między słodyczą a wytrawnością. Wg mnie jedna z najlepszych apa na rynku , rewelacyjny smak. 9 niech będzie w smaku , aromat trochę poprawić bo jest o wiele mniej intensywny niż smak. Warka do 04.03.2021
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 7, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010