Nepomucen We Are Not Alone Here!
Nepomucen We Are Not Alone Here!
Nepomucen We Are Not Alone Here!
% alk. 7.0
Blg 18.0
5907709756281addbarcode

Uwarzone przez Browar Nepomucen.
Imperialny NEIPA na drożdżach Hazy Daze, chmielone na zimno chmielami Mosaic, Simcoe, Citra z dodatkiem ogromnej ilości ananasa i marakuji (prawie pół tony na tank). Dla uzyskanie jeszcze ciekawszego profilu piwo zostało dosłodzone laktozą.
Piwo niefiltrowane, pasteryzowane.
Skład: woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, ananas, marakuja, płatki owsiane, laktoza, maltodekstryna, chmiele (odmiany amerykańskie), drożdże górnej fermentacji.
Polecana temperatura serwowania to 10-12°C.
[opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2020-05-08 19:30:21

oceny Oceny

Użytkownicy 7,33 / ilość: 6
Goście 0 / ilość: 0
średnia 7,33/10 / ilość: 6

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2020-05-29 23:09:37
W aromacie jest słodko, owocowo z wyraźną nuta marakui, i ananasem, nie w pełni dojrzała brzoskwinią w tle. Leciutki tylko kwasik.

W smaku natomiast totalne przeciwieństwo tzn kwaskowo, półwytrawnie, lekko, pijalnie i orzeźwiająco a piwo ma 7% zawartości alkoholu. Średnio intensywna goryczka, sporo posmaków marakui.

Połączenie smaków sweet and sour w tym piwie zagrało dobrze. Piwo zdominowane przez dodatek marakui ale dzieki laktozie i ananasowi aromat jest słodki i mocno owocowy. W smaku zaś jest lekko, orzeźwiająco, owocowo i kwaskowo czego w aromacie nie było. Piwo sprawia wrażenie lekkiego, orzeźwiającego a ma przeciez 7% zawartości alkoholu.
No ciekawe piwo.
awatar
ArdianK
starstarstarstarstar

2020-05-28 11:18:09
Bardzo zdradliwe, mocne piwo o łagodnym profilu smakowym. Czuć pół tony ananasa i marakuji (która ostatnio jest dosłownie wszędzie). Bardzo bogaty skład, kolejna obowiązkowa pozycja od Nepomucena. Nie czuć kwasu, jest bardzo smoothie. Polecam
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 6, wygląd: 8 )
awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2020-05-25 23:27:43
Barwa ciemno pomarańczowa , zmętniona całkowicie. Piana biała , niska , drobna , niezbyt trwała , brak lacingu. W aromacie od razu czuć kwaśny zapach , niby są owoce , ale szczerze to słabo intensywny ten aromat. Mało tu się dzieje , niby tyle ananasa , marakui , laktoza a w sumie gdybym nie przeczytał to bym nie powiedział nawet. Czuję owoce ale bardziej od chmieli, i kwaśny , tego słodkiego nie czuć w aromacie. W smaku jest trochę lepiej , czuć zarówno kwaśny jak i słodki smak , jest owocowo , czuć tego ananasa w końcu. Marakuja dodaje kwaśności. za mało blg jak na 18 , choć na szczęście nie jest wodniste , niska goryczka , nie czuć alko , sesyjne piwo. Piwo gładkie , dobre , choć aromat mało intensywny niestety. Pachnie nieźle , smakuje dobrze , choć delikatnie czuję jednak delikatnie grzanie w przełyku. Niby tylko 7 wolt a jednak czuć. Piwo bardziej kwaśne niż słodkie , mi smakuje , ale spodziewałem się czegoś lepszego. Warka do 23.04.2021 , wg mnie za mało owoców , za mało laktoza wyczuwalna , i za mała intensywność aromatu. Moja ocena to 7 za smak z minusem ale jednak 7 bo to najmocniejsza strona tego piwa .
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 5 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2020-05-11 15:02:47
Piana biała drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza piaskowa idąca w stronę pomarańczowego, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu świetnie owocowe, tropikalne klimaty mango, marakuja, trochę ananasa, soczkowe akcenty, lekki mleczny jogurcik, generalnie jest egzotycznie tak jak lubię. W smaku ten efekt się utrzymuje, piwo jest pełne, treściwe i mega soczyste, żółte, tropikalne owoce atakują podniebienie, przyjemny kwaskowy finisz i subtelna słodycz, goryczka lekko zalegająca o profilu cytrusowym, dobrze zamaskowany alkohol, choć czuć lekkie uderzenie do głowy, gładka faktura dzięki płatkom owsianym i pszennym, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Nepomucen, etykieta bardzo ciekawie wykonana graficznie, w miarę dobrze, choć nie wyczerpująco opisana. Warka 27.04.2021. Oj soczysta ta Ipka wyszła Nepomucenowi. Są owoce, egzotyka, treściwość, kwaskowość, trochę słodyczy... Jak dla mnie jedno z większych odkryć tej wiosny. I ta pijalność... Ode mnie 8 z ogromnym plusem i oczywiście dodaję do ulubionych.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010