Nepomucen Toucan
Nepomucen Toucan
Nepomucen Toucan
% alk. 5.6
Blg 14.0
5905279959675addbarcode
ulubione: 4
cena: 8,0 zł

Nasze Tropical IPA charakteryzuje się wyjątkowym uderzeniem owoców tropikalnych połączonym z potężną dawką chmielu. Przenieś się w podróż do równikowych krain. (opis z etykiety)

Piwo jasne, niefiltrowane, pasteryzowane.

Składniki: słody (Jęczmienne, Pale Ale); chmiel; drożdże; dodatki (płatki pszenne, płatki owsiane, mango, ananas, skórki pomarańczy i cytryn).
Dodał: Fester - 2018-04-06 09:43:26

oceny Oceny

Użytkownicy 7,94 / ilość: 18
Goście 7,67 / ilość: 3
średnia 7,9/10 / ilość: 21

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2020-02-07 22:03:53
W aromacie dominuja cytrusy a zwłaszcza dodatek pomarańczy. Jest bardzo pomaranczowo, soczkowo ale nie słodko czy ulepkowato. Swiezo wyciśnięty sok z pomaranczy z kwaskowa nuta marakui czy niewpelni dojrzałego mango.

Żółte, jasne, zmetnione z biala obfita pianą. Ladna prezencja.

Pół wytrawne, lekkie, orzezwiajace, cytrusowe, musujace i w smaku przypominajace lemoniadę. Niska ale zaznaczona goryczka, dodatrk mango i ananasa niespecjalnie wyczuwalny ale to szczegół.

Orzeźwiające, soczkowe, lekkie i mocno cytrusowe piwo, które w smaku i aromacie przypomina pomarańczową lemoniadę, a to po części za sprawą musującego, perlistego nagazowania CO2. Dodatek mango i ananasa dopełnia całości wraz z amerykanskimi chmielami. Dobre, latem może być jak złoto.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 10 )
awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2020-02-05 22:19:54
Owoce tropikalne. Na pewno mango, ale też lekka marakuja. W tyle są owoce cytrusowe. Piana konkretnie obfita, drobnopęcherzykowa. Wygląd soczkowy. Żółte, z bardzo fajnym zmętnieniem. Nie jest ani jakoś zamglone, ani przesadnie błotniste. No hazy. W szkle przyjemnie intensywne pomarańcze. Wysycenie średnie.Bardzo fajne ciało. Piwo nie jest ani za gęste, ani za wodniste. Jest przyjemnie gładkie. Bardzo ciekawa owocowość. Taka w klimacie soczystych cytrusów, a dokładniej pomarańczy. Prawie jak sok z pomarańczy. Mega orzeźwiające. Nie jest ani zbyt wytrawne, ani za słodkie. Taka fajna kwaśność przez dodatek owoców. To podbija rześki charakter piwa. Piwo niesamowicie pijalne. Można je pić i pić. Uwagi trochę mam do goryczki, która jest znikoma. Ipka taka jak lubię, owocowa i pijalna. Fajne piwo.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-06-13 19:38:28
Piana biała, gruboziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza piaskowa, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu bomba owocowa, dużo nut tropikalnych oraz owocowych, soczkowe akcenty, ananas i pomarańcza na pierwszym planie, podbudowa słodowa. W smaku soczkowość nabiera większej mocy, goryczka lekko zalegająca o profilu tropikalnym i egzotycznym, sporo pszenicznych akcentów, dzięki dodatkowi płatków pszenicznych i owsianych jest gładka faktura, niezła kontra kwaskowa, czerwone i żółte owoce dominują na podniebieniu, wysycenie na średnio-wysokim poziomie. Kapsel od browaru Nepomucen, etykieta w owocowej grafice, w miarę dobrze, choć nie wyczerpująco opisana. Warka 16.12.2019. Intensywna i aromatyczna tropikalna IPA, gładka w smaku o ciekawym egzotycznym profilu, owocowość pełną parą. Gdyby ten sam efekt został uzyskany przy użyciu samych chmieli ocena byłaby wyższa, a tak jestem w stanie zaproponować mocne 7 z plusem.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
ArdianK
starstarstarstarstar

2019-05-31 17:47:23
Przewspaniały zapach. Nie spotkałem się jeszcze z tak mocno owocowo-chmielowym piwem. Polecam
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 10, wygląd: 9 )
awatar
ArdianK
starstarstarstarstar
2019-05-31 17:47:43
Ze świeżej beczki smakuje najlepiej!
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 10, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010