Nepomucen Mousy Citrusy
Nepomucen Mousy Citrusy
Nepomucen Mousy Citrusy
% alk. 4.0
Blg 12.0
5907709756335addbarcode

Tym razem Gose z dodatkiem pomarańczy i grejpfruta czyli cytrusowy mix. Piwo jest przesiąknięte do granic wspomnianymi dodatkami. W tle przebijają się akcenty kefirowe pochodzące od efektywnej pracy bakterii Lactobacillus. W smaku niespotykanie solidna dawka kwaśności, która wprowadza sporo rześkości i orzeźwienia. Piwo najlepiej przelej do pokala co umili chwile degustacji. Dobrym dodatkiem do tego trunku będą lody owocowe.
Dodał: marti86 - 2020-05-15 14:38:53

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 8
Goście 0 / ilość: 0
średnia7 / ilość: 8

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2022-05-08 14:42:54
Piana praktycznie żadna, biała, drobnoziarnista, dziurawiąca się momentalnie po przelaniu piwa z butelki do szkła i nie pozostająca pod zupełnie żadną postacią. Barwa ciemniejsza piaskowa idąca w stronę pomarańczowego, mocno, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu świeże nuty cytrusowe, grapefruit, pomarańcza, jest soczysto, owocowo, subtelna mleczność, słodowość. W smaku przyjemnie kwaskowe, albedowe, lekko ściągające, finisz natomiast czysty, słodowy, grapefruit i pomarańcza dominują na podniebieniu, wysoka pijalność, brak soli w składzie gose i na kubkach smakowych to czuć, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel od browaru Nepomucen, etykieta klimatycznie wykonana graficznie, w miarę dobrze opisana. Warka 25.03.2023. Bardzo treściwy, orzeźwiający wyrób, ale niekoniecznie gose, cytrusy robią swoje, gasi pragnienie i wchodzi jak woda. Ode mnie mocna 7.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
zbieraczek
starstarstarstarstar
2020-07-23 14:43:56
Piana bardzo niska, drobnopęcherzykowa, szybko znika.
Barwa jasna, słomkowa, opalizująca.
Zapach raczej w słodką stronę, głównie pomarańcz.
Smak: wysycenie niskie+, całkiem niezła kwasowość, z przodu głównie pomarańcz i to taki oranżadkowy, grejfruta mniej, ale jest gdzieś z tyłu i daje taki skórkowo-albedowy posmak dzięki czemu pojawia się nawet jakiś cień goryczki. Soli jak w całej serii praktycznie brak. Plusem sporo cytrusów/skórek cytrusów, minusem brak jakiejkolwiek soli
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.