Nepomucen Hole
Nepomucen Hole
Nepomucen Hole
% alk. 5.8
Blg 16.5
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Black India Pale Ale - ciemna wersja popularnego stylu India Pale Ale. Piwo o umiarkowanej słodowości, lekkich smakach kawowo czekoladowych oraz bogatym aromacie pochodzącym od chmielu Citra i Chinook.

Składniki: woda; słody: Pale Ale, Monachijski, Wiedeński, Carapils, Palone; chmiel: Citra, Chinook; drożdże: górnej fermentacji.
Piwo niefiltrowane, pasteryzowane.
Zalecane szkło: IPA Glass.
Zalecana temperatura spożywania: 8-12°C.
Dostępne w bezzwrotnej butelce o pojemności 500 ml.
Dodał: oranjefan - 2017-02-22 22:06:47

oceny Oceny

Użytkownicy 8,08 / ilość: 13
Goście 8,5 / ilość: 4
średnia 8,18/10 / ilość: 17

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
zbieraczek
starstarstarstarstar

2019-04-21 15:25:45
Piana wysoka, gęsta. piwo barwy brązowej, klarowne, ale pływa w nim sporo fragmentów osadu.
Intensywny zapach kawa, cytrusy, trochę żywicy i palone słody.
W smaku bardzo przyzwoita black ipa. Przyjemnie nachmielona, średnia+ goryczka, palone słody, żywica, cytrusy, trochę kawy, wyraźna, ale nie za wysoka słodycz, delikatna kwasowość pod koniec
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2017-09-03 16:38:06
16,5 blg, 6,3% alk. Data do 14.01.2018 r.
Oko: ciemny mahoń, przeźroczysty, leciutko zamglony. Piana beżowa bardzo wysoka jak na styl i trwała, zostawia gęsty ślad na szkle.
Nos: uderza przyjemna żywica oraz słynny ?kopyrowy słonecznik?. Da mnie ciemne palone słody wymieszane z amerykańskimi chmielami dają ten niepowtarzalny aromat jakby prażonego słonecznika. Nie może być mocno schłodzone, bo aromat traci sporo na sile i bukiecie. Ze szkła tradycyjnie nieco słabszy aromat (natężenie), ale za to bardziej podstawa słodowa tworzy z amerykańskimi chmielami bukiet, głównie dominacja żywicy, lekko cytryny, prażony słonecznik, troszkę kawy można wyodrębnić.
Smak: to czego można się spodziewać bo przyzwoitej BIPA: nuty palonych słodów plus aromaty żywicy, iglaków i cytrusy. Piwo wytrawne, wręcz goryczkowe. Już w pierwszym łyku jest goryczkowy finisz, niczym ukłucie igłą w język ? ostro, ale krótko i zanika. Znów jest to żywica, ale bardzo przyjemna, do tego z czasem goryczka od palonych słodów. Nic nie zalega, choć z czasem goryczka robi się coraz dłuższa, ale na akceptowalnym poziomie (dla tzw. beergeek-a).
Notę obniża jednowymiarowość, bo głownie żywica dominuje wśród amerykańskich chmieli.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 10 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2017-02-23 21:37:32
Przyjemny aromat w butelce, choć dość słodki jak na styl. Poza tym czuć trochę że mamy do czynienia z ciemnym piwem. Czekolada i karmel przebijają się przez chmielowe aromaty. Chmiel w połączeniu ze słodami tworzy charakterystyczną nutę dla Black IPA - prażonego słonecznika. Poza tym wyczuwalne są też nuty cytrusowe i leśne.
W szkle przyjemniejszy aromat z owocową dominacją chmielu w postaci nut cytrusowych, ale również trawiastych i ziemistych. Bardzo dobry aromat jak na Black IPA.

Piwo o brązowej barwie, klarowne. W szkle sprawia wrażenie ciemnobrunatnego, jednak pod światło puszcza wyraźne rubinowe refleksy. W \"cieńszych\" zakamarkach szkła widać je nawet gołym okiem. Piana obfita, jasno beżowa, drobno i średniopęcherzykowa. Opada bardzo powoli i tworzy grubą koronkę na szkle.

W smaku piwo pół-słodkie. Wyczuwalne są lekkie nuty słodowe, karmelowe oraz palone. Całość jednak szybko przykrywa chmiel w postaci mocno gorzkich, grejpfrutowych posmaków i innych owocowych akcentów. Goryczka, wysoka. Nieco trawiasta i ziemista, ale przyjemnie komponuje się z delikatnie kwaskowatym, kawowym aftertaste'm.
Świetne Black IPA.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 10 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010