Nepomucen & Funky Fluid Quadrupel – Classic with a Twist
Nepomucen & Funky Fluid Quadrupel – Classic with a Twist
Nepomucen & Funky Fluid Quadrupel – Classic with a Twist
% alk. 11.0
Blg 26.0
5907709756953addbarcode
ulubione: 5

QUADRUPEL with FIGS, RAISINS, DATES, VANILLA AND ORANGE ZEST. Classic with a Twist to nowa seria z naszymi przyjaciółmi z Funky Fluid z którymi uwarzyliśmy jak również zdegustowaliśmy już morze piwa. Tym razem sięgamy po klasyki, którym mamy ambicję nadać drugą młodość. Nic nie musi być nudne czy oczywiste! Pierwsze piwa to historycznie patrząc klasyka belgijskiego piwowarstwa. W naszej interpretacji dodaliśmy daktyle, figi, rodzynki, zest z pomarańczy oraz wanilii.
Dodał: JP2137 - 2021-02-12 19:51:04

oceny Oceny

Użytkownicy 8,22 / ilość: 18
Goście 10 / ilość: 1
średnia8,32 / ilość: 19

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2022-03-20 04:59:32
Wygląd: barwa ciemno brunatna, ciemność zawdziędza głównie zmętnieniu, piana niewielka i występującą tylko dzięki agresywnemu nalewaniu, prawdopodobni eprzy normalnym nie byłoby jej w ogóle
Zapach: o q**a, kogoś chyba mocno popierd*liło z dodawaniem tu waniliniy i/lub sztucznego aromatu, który całkowicie, zawładnął zapachem tego piwa, pachnie jak ciasto z wesela lub najtańsze słodkości z dyskontu, sztucznością. Kawa zbożowa, która, podpowiem twórcom, nie jest aromatem quadrupla, ze sztucznym aromatem, który nie jest aromatem piwa w ogóle, chyba że MIodowego Mocnego za 2 zł z Jabłonowa.
Smak: ale oblech, słodki i sztuczny, chemiczny. Ktoś, kto wpadł na pomysł, że dosypie tu tyle waniliny i jakiegoś aromatu jest absolutnym debilem. Słuchaj, przygłupie, mogłeś sobie tu dodać do woli fig, daktyli, zestu z pomarańczy i rodzynek, ale nie wiedziałeś jak to się skończy? Słodki, cukrowy ulep z aromatem kawowym (od kiedy to jest receptor quadrupla) i sztucznym, chemicznym aromatem, jak z najtańszego aromatyzowanego piwa. To piwo nie ma nic współnego z quadruplem, estry niewyczuwalne, przyprawowość (zwykle umiarkowana) niewyczuwalna. Po prostu słodki mózgotrzep ze sztucznym aromatem. Jeżeli tu naprawdę dodano daktyli, rodzynek, fig i zestu z pomarańczy, to jakim daunem trzeba być, żeby to przykryć sztucznym aromatem? Absolutnie niepijalny, sztuczny syf.
oceny Oceny użytkownika:
2 ( smak: 1, zapach: 1, wygląd: 6 )
awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2021-12-20 17:31:28
Bardzo słodowo. Nuty tostowe i skórki chleba. Z masy tych dodatków czuć rodzynki i wanilię. Figi i daktyle jak myślę mają podobny zapach. Trochę czuć tutaj alkohol. Piana niska, drobna. Ciemnomiedziane, klarowne, choć z farfoclami. W szkle pachnie jak destylat. Mało belgijsko w aromacie, bardziej Barley Wine. Wysycenie niskie, wręcz bardzo niskie. Mega ciało. Piwo jest gęste, takie likierowate. Piwo smakuje jak wino. Mam na myśli jego charakter. Piwo jest niesamowicie słodowe. Ta słodowość daje mocny karmel i taką przypieczoną skórkę od chleba. Z dodatków najmocniej czuć daktyle. Nie czuje zestu z pomarańczy, a szkoda. Alkohol bardzo wyraźnie wyczuwalny, od pierwszego łyka. Jest wyklejająco. Piwo smakuje jak Barley Wine, a nie Quadrupel. Nie czuć drożdży belgijskich. Piwo smaczne, potężne, ale liczyłem, że dodatki jednak lepiej zagrają, mocne 7.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
zbieraczek
starstarstarstarstar

2021-07-20 16:02:31
Piana niska, drobnopęcherzykowa, beżowa.
Barwa ciemniejsza brunatna, jasnobrązowe refleksy.
Zapach - czekolada, przyprawowe nuty belgijskie, suszone owoce, wanilia, figa.
Smak: wysycenie niskie+, dość gęste i oleiste, słodkie, słodowe, nuty przyprawowe, suszone owoce(!), wanilia, lekka palona nutka, bardzo szlachetny alko(nie powiedziałbym, że ma 11%), delikatna goryczka. Smaczne, słodycz nie przeszkadza, świetnie grają owoce(chociaż w mixie, ciężko rozróżnić poszczególne), charakter Belgii zachowany. 8,5/10
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
SlawekT
starstarstarstarstar

2021-06-04 23:05:15
Kolor: ciemnobrązowy, mętne, piana znikoma, szybko zanika, wysycenie ok
Zapach: głównie wanilia, estry, słody, suszone owoce
Smak: słodkie, lekka goryczka, brakuje trochę nuty klasztornej, palone słody.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.