Nepomucen & Funky Fluid Let’s Get Hazy No. 4
Nepomucen & Funky Fluid Let’s Get Hazy No. 4
Nepomucen & Funky Fluid Let’s Get Hazy No. 4
% alk. 8.2
Blg 21.0
5907709756793addbarcode
ulubione: 2

Double Dry Hopped, Imperial / Triple, New England / Hazy, India Pale Ale
Chmiele: Vic Secret & Sabro & Mosaic & Citra
Hop Rate 20g/L
Drożdże: Coastal Haze
Kooperacja z browarem Funky Fluid
Czwarte piwo z serii kooperacyjnych NEIPA, które warzymy w kooperacji z Browar FUNKY FLUID! Tym razem w wersji Triple - 21 BLG. Piwo tak jak lubimy czyli bardzo solidnie pochmieliliśmy odmianami Vic Secret, Sabro, Mosaic, Citra - hoprate 20 g/l a wspaniały soczkowy i turbo owocowy charakter piwo uzyskało m. in. dzięki drożdżom Coastal Haze. Seria się rozkręca więc koniecznie sprawdźcie co tym razem przygotowaliśmy dla Was!
Dodał: JP2137 - 2020-10-22 19:54:04

oceny Oceny

Użytkownicy 7,67 / ilość: 9
Goście 0 / ilość: 0
średnia7,67 / ilość: 9

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
zbieraczek
starstarstarstarstar

2021-03-23 12:47:17
Piana średniej wysokości, drobnopęcherzykowa, ładny lacing.
Barwa całkowicie mętna, hazy, pomarańczowa.
Zapach mocno owocowy, słodki, dojrzałe tropiki, słodki melon, trochę cytrusów, kokosa mniej, lekko w tle.
Smak: gładkie i lekko puszyste, wysycenie średnie-, goryczka niska+/średnia-, lekko i krótko zalegająca; jest trochę słodyczy, chociaż spodziewałem się jej więcej w formie owocowej słodkości, tutaj mimo iż jest jej trochę, jest taka wyklejająca, syropowo-miodowa. Pewna doza soczystości, mocno dojrzałe owoce tropikalne i cytrusy, lekka nuta alkoholu na podniebieniu, mało kokosa, po chwili trochę żywicy. Bez historii, nie jest złe, ale jestem pewny że jutro o tym piwie zapomnę, 7 z minusem
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2021-02-23 18:35:20
Czuć Sabro w aromacie, czyli kokos. Do tego lekka nuta cytrusowa. Piana niska, drobnopęcherzykowa. Piwo ciemnożółte, ultra hazy, trochę przyciężkawe, jest mega soczkowe. W szkle więcej cytrusów. To takie cytrusy o bardzo dojrzałym charakterze. Też lekka nuta jakby alkoholu. No piwo głównie jest przyciężkie. Niskie wysycenie. Ciało mega. No 21 BLG robi swoje. Piwo dość gładkie, ale nie w taki sposób w jaki bym oczekiwał. Jest tu dodatek płatków ryżowych. Czasem ten dodatek zmienia profil piwa na plus, a czasem no nie. Tu jednak płatki ryżowe nie wpasowały się. Płatki ryżowe tak charakterystycznie wysmuklają piwo i nadają taką specyficzną lekkość. Mi to w tym piwie nie pasuje. Jest spora słodowość. Owocowść dość średnia. Głównie czuje sabro. Nie tyle kokos, co bardziej czerwone pomarańcze. Są też inne cytrusy. To wszystko w takiej bardzo przejrzałej formie. Piwo jest bardzo słodkie, ale nie jest za słodkie. Taka trochę Triple IPA w starym stylu. Utlenione nuty? Owszem. Nuta alkoholu? Owszem. Goryczka niska. Pijalność niska. Soczkowe trochę jest. Soczystość słaba. Tak szczerze to trudno zrobić dobrą Triple IPA, żeby właśnie nie była podobna do tego piwa. Opis tego piwa, pijane owoce :D
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2020-11-16 21:26:09
A ja mam zgoła odmienne wrażenia. Piwo w aromacie słodkie, nawet słodowo miodowe. 21 blg to nie mało. Są mocno dojrzałe żółte owoce tropikalne, leciutki może kokos, melon no i wspomniana taka nuta miodowo likierowa.

Piwo o ciemnozlotej, leciutko zamglonej barwie. Piana niska, biała. Drobnopęcherzykowa, powoli opadająca.

W smaku - geste, pełne, słodkie, słodowe, lekko miodowe, owocowe. Ku memu zdziwieniu czuć alkohol. Goryczka wyczuwalna choć przez mocna podstawę słodowa ma problem by sie mocniej przebić.

Triple IPA to już moim zdaniem przegięcie. Przez taki zasyp i ekstrakt chmiel schodzi na dalszy plan, czuć słodowo miodowe nuty, nawet owocowo likierowe za sprawą wysokiej zawartości alkoholu, który jest dość wyczuwalny. Chmielowa goryczka średnia, lekko piekąca.
Średnio niestety.
Przypomina mi Double West Coast IPA w kooperacji Pinty i Trzech Kumpli.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 9 )
awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2020-11-05 20:18:58
Barwa ciemnopomarańczowa , błotko trochę. Piana biała , drobna , trwała i zostawia ładny lacing. Barwa nie wygląda za dobrze , na pewno nie w stylu. W aromacie są owoce tropikalne , cytrusy , dojrzałe owoce bym powiedział. Lekko egzotycznie i żywica. Przyjemnie ale nie bucha chmielem. W smaku nie czuć alko zupełnie. Ciało średnie jeśli mam być szczery , nie czuć że to 21 blg. Zabójczo sesyjne jednocześnie. Raczej z tych wytrawnych , niska goryczka , gładkie. Gaz poniżej średniego. Nie czuć kokosa z Sabro. Jedno z najbardziej wytrawnych Hazy IPA jakie piłem, choć soczystość jakaś jest. Piwo smaczne , dobre ale spodziewałem się więcej. Warka do 20.10.2021.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.