Nepomucen Forest
Nepomucen Forest
Nepomucen Forest
% alk. 6.0
Blg 15.1
IBU 60
5905279959521addbarcode
ulubione: 18

Uwarzone przez Browar Nepomucen.
Warzymy w pięknym miejscu, to i leśne nuty pojawiają w naszym piwie. Wypróbuj IPA z dodatkiem gałązek świerku, sosny i jodły. Poczuj las i jego potrójną moc.
Skład: woda; słód jęczmienny: pale ale; słód pszeniczny; płatki owsiane; gałązki jodły, sosny, świerku; chmiele: Zeus, Mosaic, Citra; drożdże US-05.
Polecana temperatura serwowania to 10-12°C
Dodał: risik - 2017-10-30 13:46:37

oceny Oceny

Użytkownicy 7,57 / ilość: 152
Goście 8,12 / ilość: 26
średnia7,65 / ilość: 178

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Kiszkor2
starstarstarstarstar

2022-10-03 21:18:21
Bardzo dziwne i specyficzne. Z jednej strony czuć obiecane iglaki, szyszki, mokry las iglasty itp, a z drugiej czuć chemię, wunderbauma I kostkę do kibla. Warto spróbować, żeby zaspokoić ciekawość, ale czy można to polecić? Pytanie do koneserów
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 6, wygląd: 8 )
awatar
lucalinvail
starstarstarstarstar

2022-02-15 19:45:52
Wersja puszkowa z 5,5% alko (warka do 15.10.2022). Po otwarciu przyjemny zapach iglaków i żywicy, w drugim niuchu weszła delikatna kostka od kibla. Ze szklanki więcej iglaków niż chmielu, ale też po ociepleniu czuć jakiś mało przyjemny fenol. Wygląd bez zarzutów, mocno zamglony. W smaku nie jest za fajnie - i mówię to z pełną świadomością tego, czym jest piwo leśne. Jest kwaskowo, cytrusowo, ale za to - kurna - wodniście. Owoc nie sparował się z igliwiem, smaki nie zeszły się ze sobą - co wydatnie podkreśla goryczka, przykrywająca doznania smakowe, przesadzona w stosunku do ciała, zalegająca. Od połowy puszki tego piwa już nie chce się kończyć ...

Like A Forest - poprawne, Lovelas - super, Don't Sleep in the Forest - ciekawe i niepowtarzalne, Double Forest One & Only - petarda!
... Forest IPA - co ja tutaj robię? (i w tym miejscu mem z Pulp Fiction z Travoltą rozkładającym ręce).

Coś tu wyraźnie nie wyszło.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 5, wygląd: 8 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2022-01-03 21:40:54
Dominacja nut leśnych w zapachu i smaku. W aromacie w tle ledwie wyczuwalne owoce tropikalne. W smaku głównie igliwie, olejek sosnowy i goryczka w typie iglastym plus skórka gorzkiego grejpfrutu. Wytrawne, pełne i wyraźna goryczka na końcu. Bardzo dobre w zadeklarowanym stylu.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2021-11-20 02:48:18
Wygląd: ciemna słomka, zmętnione, niewielka piana, ale za to dorbna
Zapach: \"odmian amerykańskich\" nie czuć w ogóle, czuć za to syrop sosnowy, w dzieciństwie piłem taki syrop z pędów sosny, bodaj Pini i tu jest podobny aromat, aczkolwiek nie jakiś bardzo intensywny, ale bez niego to niewiele by tu było
Smak: w smaku jeszcze mniej tych iglaków, tzn. czuć, że goryczka jest specyficzna, taka świerkowa, ciała nie ma na 15 odfermentowaną do 5,5. Żadnych amerykańskich chmieli tu nie czuję, pewnie dali ich symboliczną ilość, bo uznali, że iglaki wystarczą. Gładkie, mocno zbożowe, nieułożone piwo. Ok piwo, ale nic mi nie robi.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.