Nepomucen D-Tonacja
Nepomucen D-Tonacja
Nepomucen D-Tonacja
% alk. 8.2
Blg 22.0
5905279959439addbarcode
ulubione: 1

Piwo D-Tonacja w stylu Russian Imperial Stout leżakowane z dębowymi płatkami po beczce cherry, uwarzone przez Browar Nepomucen w kooperacji z Milicką Orkiestrą Dętą.

Składniki: woda; słody: Jęczmienne, Czekoladowe, Karmelowy, Jęczmień prażony; chmiele: Amarillo, Cascade, Magnum, Columbus; drożdże: S-05.
Piwo niefiltrowane, pasteryzowane.
Dodał: risik - 2017-01-10 21:37:10

oceny Oceny

Użytkownicy 8,38 / ilość: 16
Goście 8,17 / ilość: 6
średnia 8,32/10 / ilość: 22

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2019-07-14 23:04:24
Kolor czarny, nieprzenikniony. Piana ciemno-beżowa, drobno i średnio-ziarnista, początkowo obfita, opadła z czasem, tworząc ślad na szkle.
Aromat palonych i ciemnych słodów. Nuty czekolady, kawy gorzkiej aż po kakao - dominują, przemieszane z likierową alkoholowością i suszonymi owocami. Nad tym unosi się nuta sherry i chmielowej przyprawy ? ziołowo-żywicznej.
W smaku jest wytrawno-palone. Znów dominują palone nuty zboża, kawy i czekolady. Gorycz chmielowa i alkoholowość nadają mu palono-pikantnego akcentu. Piwo jest gęste, sycące. Niskie wysycenie dopełnia całości, bardzo rasowego RIS-a.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 10 )
awatar
StefekPijakos
starstarstarstarstar

2019-04-16 15:37:22
Super piwo. Dobry smak. Aromat gorzki, trochę słodyczy, drewniane zapachy.D-Tonacja dobra nazwa dla tej wybuchowej mieszanki smaków.Oleista baza. Cena wysoka, ale RIS rzadko jest tani.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 8 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2019-03-22 22:40:50
Ja trafiłem Warka 13.02.2021 i mam rozbieżność tj. alkohol 10% BLG 27,5. Smak jak poprzednicy pisali najlepiej wykonany RIS jaki znam. Smak gorzka czekolada plus palone słody wg mnie mocno czuć monachijski. Serwowane niezgodnie z propozycją producenta gdzie miało być 10-12 stopni a ja piję w 16stopniach. Generalnie sympatykom RIS i Baltic Porter powinno smakować. Znawca nie jestem ale to jest to jak zawsze sobie wyobrażałem RIS.
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-01-05 20:48:45
Piana beżowa, drobnoziarnista, w miarę gęsta i puszysta, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nie do końca klarowne i przejrzyste, nieznacznie zmętnione. W zapachu świetne nuty czekoladowe i kawowe, spora doza palonych akcentów, beczkowe klimaty połączone z dębowymi woniami, coś jakby suszone śliwki w tle. W smaku pełne i treściwe, kawa i czekolada na początku, następnie do głosu dochodzą palone aromaty, ze świetnym beczkowym, taninowym finiszem z lekko zaznaczoną wiśnią, tekstura gęsta lekko oleista, dobrze zamaskowany alkohol, goryczka adekwatna do stylu, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel od browaru Nepomucen zalakowany dodatkowo woskiem, etykieta elegancka w czarnej kolorystyce ze srebrnymi wstawkami, w miarę dobrze opisana. Warka 05.01.2018. Leżakowane ponad rok, otwarte w punkt z datą spożycia. Obawiałem się tego stosunkowo niskiego ekstraktu jak na RISA, ale okazało się, że bezpodstawnie. Treściwe z dużą ilością ciała piwo o profilu wybitnie degustacyjnym. Podobają mi się wyważone proporcje kawy i czekolady, ponadto mocno zaznaczona obecność dębowych płatków po beczkach cherry, co nadaje piwu wytrawności i złożoności. Na pewno dużo dało leżakowanie i jestem zadowolony z efektu końcowego. Nepomucen tym wyrobem jeszcze bardziej przekonał mnie do siebie, istna uczta dla kubków smakowych do powolnej degustacji zadowoli wszystkich fanów stylu. Ode mnie 8 z dużym plusem, oczywiście dodaję piwo do ulubionych i polecam, bo naprawdę warto przeleżakować, a tym samym ułożyć D-tonację.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010