Nepomucen AIPA Rye & Smoked
Nepomucen AIPA Rye & Smoked
Nepomucen AIPA Rye & Smoked
% alk. 5.6
Blg 15.0
IBU 52
brak koduaddbarcode

Piwo uwarzone przez Browar Nepomucen z Jutrosina (województwo wielkopolskie).

Piwo jasne, górnej fermentacji o mocnej goryczce i aromacie chmielowym. W smaku wyczuwalna oleistość od słodu żytniego oraz lekka nuta wędzona pochodząca od dodanego słodu wędzonego.

Piwo jasne, pasteryzowane, niefiltrowane
Składniki: woda, słody (Pale Ale, Żytni, Wędzony, Wiedeński, Monachijski), chmiele (Zeus, Chinook, Mosaic, Pacific Jade), drożdże (London Ale)
Zalecana temperatura serwowania: 8-12°C
Barwa SRM: 6,7
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 500 ml.
Dodał: piwosz92 - 2016-02-26 10:10:47

oceny Oceny

Użytkownicy 8,13 / ilość: 8
Goście 0 / ilość: 0
średnia8,13 / ilość: 8

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar

2016-05-29 23:19:05
Piłem to piwo w jednym z lokali, więc opis (wrażenia) skrócony. Interesujące, smaczne piwo, gdzie czuć i wędzonkę, i chmielenie na amerykańską modłę.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Gogo
starstarstarstarstar

2016-03-07 23:33:07
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym piwem. Nie spodziewałem się że wędzonka przebije się przez nuty amerykańskiego chmielu. A jednak, jest ona dość subtelnie wyczuwalna, ale w miarę ogrzewanie co raz bardziej daje się we znaki i ma taki \"grodziszowy\" charakter. Poza tym zarówno żyto, jak i owoce z amerykańskiego chmielu pieszczą podniebienie. Pierwsze moje piwo w takim stylu, jestem bardzo zadowolony i bardzo chętnie do niego wrócę.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2016-03-03 18:27:45
Barwa: Ciemniejsze złoto wpadające w bursztyn, średnio zmętniona.

Piana: W kolorze kremowym, składająca się z drobnych i średnich pęcherzyków. Tuż po przelaniu piwa do szklanki wysoka na dwa centymetry, wydaje się gęsta i puszysta. Stopniowo obniża się do niskiego, aczkolwiek zwartego kożuszka. Przy końcu zostaje minimalna, poprzecierana kołderka. Na uwagę zasługuje obfite koronkowanie. Ślady zdobiące szkło są ciągłe, grube i bardzo równe. Utrzymują się do samego końca degustacji.

Aromat: Intensywny, zdominowany przez słód żytni. Domieszka wędzonki również dobrze wyczuwalna. Kompozycja tych dwóch ciekawych aromatów bardzo dobrze ze sobą współgra. Daleko w tle ukazuję się nieznaczne nuty słodkich owoców egzotycznych. Wędzonka nadaje aromatowi ciekawego wymiaru, chwilami wydaje się, że piwo ma słony zapach.

Smak: Adekwatny do aromatu. Znów na pierwszym planie solidne podłoże ze słodu żytniego z umiarkowaną wędzonką. Piwo ma gładką i oleistą strukturę. Wędzonka jest wyczuwalna, jednak nie dominuje. Momentami pojawia się odczucie jakby piwo było słonawe. Po pierwszej fali żytnio-wędzonej, pojawia się delikatnie karmelowa słodycz i subtelny posmak owoców egzotycznych. Goryczka ujawnia się tuż po tym, jest gładka, późna i niezbyt intensywna. Krótko utrzymuje się na języku, ma charakter wędzony. Piwo jest całkiem pijalne, podoba mi się w nim oleista struktura i płynne przejścia pomiędzy poszczególnymi akordami. Dobrze ułożona, wędzona, żytnia AIPA.

Nasycenie: Średnio-niższe, prawidłowe.

Komentarz: Pierwsze moje piwo z tego browaru, nie zawsze wędzonka dobrze komponuje się ze stylem IPA/AIPA. Natomiast do żyta pasuje jak nic. W tym wypadku wyszła bardzo dobra, złożona żytnia AIPA. Szczerze mówiąc ta AIPA to taki drugi plan, w roli głównej mamy żyto i wędzonkę. Oczywiście czuć amerykańskie nachmielenie, jednak nie jest to sprawą kluczową w tym piwie. Pijalne, ułożone i niebanalne. Z pewnością sięgnę po inne piwa z tego browaru.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.