Namysłów Białe Pszeniczne
Namysłów Białe Pszeniczne
Namysłów Białe Pszeniczne
% alk. 5.0
Blg 12.0
5903870005470addbarcode
ulubione: 38
cena: 3,99 zł

Piwo uwarzone przez Browar Namysłów.

Namysłów Białe Pszeniczne to piwo typu belgijskiego, orzeźwiające, zamglone, o pięknym cytrusowym aromacie pochodzącym z zastosowanych przypraw, takich jak kolendra i skórka pomarańczy curacao. Ma białą, bardzo gęstą i długo utrzymującą się pianę. Od typowego niemieckiego piwa pszenicznego różni się ilością niesłodowanej pszenicy w składzie surowcowym, lżejszym smakiem i bardziej wyczuwalnym owocowym aromatem. Jest warzone metodą górnej fermentacji i niefiltrowane. Fermentacja przebiega w tradycyjnych otwartych kadziach fermentacyjnych.

Piwo jasne, górnej fermentacji, podwójnie fermentowane, pasteryzowane, niefiltrowane
Składniki: woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, pszenica, kolendra, chmiel, skórka Curacao, drożdże
Naturalnie mętne - zawiera osad drożdżowy
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5l.
Dodał: misza - 2013-05-25 17:36:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7,04 / ilość: 258
Goście 7,7 / ilość: 206
średnia7,33 / ilość: 464

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Amciakpiwosz
starstarstarstarstar

2019-09-30 20:53:41
Wygląd: kwaskowaty
No kurde nie wiem dziś coś nie wchodzi, kiedyś było lepsze (pisze pod wpływem chwili) gdyby to piwo smakowało tak jak przy pierwszym łyku to bym je pokochał na zawsze aczkolwiek lekko mnie mdli. skórka pomarańczy? kolendra? nie wiem ta kwaśkowatość mnie r*********a. Ja nie lubię pszenicznych. No i te 5%... Czegoś wciąż mi brak co tak blisko jest. Może to nie jest dobry okres dla pszenicy (może pszenica ma okres?)
awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2019-03-11 14:34:15
Aromat przyjemny, na początku dość słodko, głownie banan, później już przyprawy, nuty cytrusowe. W smaku dość słodko, bardzo miłe akcenty cytrusowe, kontra kwaskowa dobra, przez co piję się bardzo dobrze. Finisz już lekko przyprawowy z akcentem pomarańczy. Jak najbardziej na plus, cena 3 zł. Warka 31.03.2019.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2019-02-27 21:48:39
Niebanalne piwo o intrygującym smaku.
Rzecz jasna nie dla każdego chama przywykłego do żłopania szczochów dostępnych an każdym rogu.
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-01-13 21:32:20
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, dość szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza piaskowa, stosunkowo mocno zmętnione, nieprzejrzyste i nieklarowne. W zapachu przede wszystkim nuty słodowe oraz zbożowe, subtelne nuty cytrusowe, kolendra i skórka pomarańczowa, mało pszenicznych aromatów. W smaku rządzi słodowość wraz ze skórką pomarańczową, kolendrowy aftertaste, obecne są również goździki, brakuje natomiast pszenicznych posmaków, goryczka adekwatna do stylu, nienajgorsza kontra kwaskowa, wysycenie na średnio-wysokim poziomie. Kapsel fajny, bo unikalny tylko dla tego piwa, etykieta w jasnej kolorystyce, udanie wykonana graficznie, w miarę dobrze opisana. Warka 13.06.2019. W swojej kategorii cenowej jest to chyba najlepsze piwo w tym stylu, które dopiero po ogrzaniu ujawnia większość aromatów. Nie jest to oczywiście mistrzostwo świata, ale chyba najlepszy wyrób od Namysłowa. Charakter stylu zachowany, choć w niepełnym wydaniu, posmak skórki pomarańczowej i kolendry pozwala mi jednak wstawić całkiem dobrą ocenę jaką jest 6 ze sporym plusem.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.