Na Jurze Vermont
Na Jurze Vermont
Na Jurze Vermont
% alk. 6.0
5905331026963addbarcode

Jasne piwo górnej fermentacji soczyście nachmielone amerykańskimi i nowozelandzkimi chmielami. Dodatek słodu pszenicznego i płatków owsianych nadaje piwu kremowej konsystencji. Piwo fermentowane szczepem drożdży , który potęguje jego owocowy smak i aromat.

Składniki :
Woda źródlana , słody jęczmienne: pilzneński , Caramel Pale ; słód pszeniczny jasny ; płatki owsiane ; chmiele : Amarillo (USA) . Nelson Sauvin (NZ) , drożdże The Yeast Bay Vermont Ale.
Piwo pasteryzowane i niefiltrowane.
Dodał: jacelinho - 2020-07-28 08:57:19

oceny Oceny

Użytkownicy 5 / ilość: 4
Goście 0 / ilość: 0
średnia 5/10 / ilość: 4

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2020-07-31 22:41:23
Piana nie do końca biała drobno i gruboziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza miodowa, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu... No właśnie... Nuty... karmelowe... zbożowe... może trochę żywicy, owoce jedynie w formie suszonej... Tak nie pachnie Vermont. W smaku naprawdę dużo karmelu, ciut suszonych owoców, trochę żywicy... gdzie ta soczkowość, gdzie gronowość z Nelsona Sauvin? Goryczka lekko zalegająca o profilu ziołowym, słaba kontra kwaskowa, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru na Jurze, etykieta ciekawie wykonana graficznie, w miarę i wyczerpująco opisana. Warka 18.02.2021. Vermont? Wolne żarty... mamy to do czynienia co najwyżej ze zwykłą IPĄ i to przeciętnej jakości, karmel, suszone owoce, ciut żywicy... o gronowości Nelson Sauvina możemy tylko pomarzyć...Jestem dość mocno zawiedziony i również trochę oszukany... nie jest to NE IPA to zdecydowanie.... Chyba tylko z szacunku i wiedzy że browar na Jurze potrafi warzyć dobre piwa wystawię naciągane 5.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2020-07-30 19:47:54
Barwa zmętniony bursztyn. Piana biała , drobna , trwała i zostawia ładny lacing. W aromacie zdecydowanie czuć naftę i białe owoce. Pachnie jak New Zeland IPA i to w sumie taki Single Hop z Nelson Sauvin który zresztą był użyty w tym piwie. W smaku powtórka z aromatu. Nie jest vermontem , nie jest soczyste , średni gaz , w miarę pełne. Oprócz nafty i białych owoców czuć lekko podbudowę słodową i cytrusy w tle. Jak dla mnie tak jak pisałem wyżej to zupełnie nie jest New England IPA. Piwo wytrawne na dodatek , niska goryczka ale zaznaczona chociaż. Szkoda bo gdyby zmienić nazwę piwa to było by dobre jak nie bardzo New Zeland IPA. A tak wyszło zupełnie nie to co miało. Warka do 18.02.2021
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 3, zapach: 3, wygląd: 3 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010