Na Jurze Kwaśny Mniszek
Na Jurze Kwaśny Mniszek
Na Jurze Kwaśny Mniszek
% alk. 9.5
5905331026178addbarcode
ulubione: 2
cena: 8,70

Uwarzone przez Browar Na Jurze.
Jasne treściwe piwo górnej fermentacji, które łączy trzy smaki: słodki, gorzki i kwaśny.
To przypomnienie wiosny dzięki kwiatom mniszka lekarskiego zbieranym w pełnym słońcu. Kwaśne w wyniku pracy bakterii lactobacillus delbruecki, mocne w wyniku fermentacji drożdżami Belgian Strong Ale, z cytrusowym finiszem chmieli amerykańskich dających wyraźną goryczkę.
Piwo niefiltrowane, pasteryzowane.
Skład: woda źródlana, słody (pale ale, monachijski, pszeniczny jasny), kwiaty mniszka lekarskiego, cukier, sok z cytryny, chmiele (Columbus, Cascade, Citra, Mosaic), ekstrakt chmielowy CTZ, bakterie kwasu mlekowego Lactobacillus Delbruecki, drożdże Wyeast 1388 Belgian Strong Ale.
Dodał: Barcelonismo - 2017-10-04 11:09:25

oceny Oceny

Użytkownicy 6,52 / ilość: 21
Goście 8,91 / ilość: 11
średnia7,34 / ilość: 32

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2021-10-01 08:47:07
wczoraj machnąłem na początek DDH IPA z Pinty. Następnie za nim otworzyłem Kwaśnego Mniszka i powiem .... Jest z*******e :) Kwaśny Mniszek wydaje się idealną propozycją jako pierwsze kwaśne piwo, ze względu na słodki start i lekko gorzki finisz. Alkohol wyczuwalny bardzo delikatnie, w ogóle nie przeszkadza, co przy takim % jest bardzo zaskakujące.
awatar
pawlo444444
starstarstar

2021-08-14 20:01:55
Zaraz obok piwa\" Akacja Akacja\" ,najgorsze jakie piłem, a co najlepsze teraz się dowiedziałem że tamto piwo jest z tego samego browaru... W skrócie, aromat dość cytrusowy, lekko alkoholowy i słodki, barwa bursztynowa, mętna. W smaku ulep, o charakterze cytrusowym, lekko kwaśne, przesłodzone. Można by się jeszcze doszukiwać, ale mam wraże jakby ktoś wziął jakiegoś najtańszego koncerniaka, dodał soku z cytryny i pod koniec, po pasteryzacji dodał pół kilo cukru. Naprawdę, nie rozumiem, że taki twór ma w ogóle odbiorców. Porażka.
oceny Oceny użytkownika:
2 ( smak: 1, zapach: 4, wygląd: 4 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2020-10-23 20:24:51
Najgorsze piwo jakie w życiu piłam.
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-11-23 00:23:49
WYgląd: brwa bursztynowa, zmętnione, ładna piana i lacing
Zapach: nie ma ściemy, pachnie jak taki domowy sok z mniszka, daleka skróka pomarańczy może wskazywać na chmiele amarykańskie, więcej jest takich czewonych swoiskich owoców, ale bardziej jak ze stron lagera niż Belga
Smak: w smaku podobnie, dużo mniszka, mocno kwaśne, są swojskie czerwone owoce, ale z posmakiem skórki pomarańczowej, takiej bardziej kandyzowanej, goryczka owszem jest grejpfrutowa, piwo pełne, słodkie, kontrowane przez kwaśność, która jednak wygrywa. szczerze to nie czuć tych 9%. Doceniam. Nie znajduję wad. NIemniej to nie moje klimaty.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2019-11-23 00:25:34
"Jasne, treściwe górnej fermentacji, które łączy trzy smaki: słodki, gorzki, kwaśny". Ciężko mi w nim dostrzec goryczkę. Po mniszku spodziewałem się właśnie goryczki, ale piw jest jej pozbawione
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.