Na Jurze Koźlak
Na Jurze Koźlak
Na Jurze Koźlak
% alk. 6.5
Blg 16.5
brak koduaddbarcode
ulubione: 3

Koźlak uwarzony przez Browar na Jurze, z Zawiercia, który mieści się na ulicy Paderewskiego 114. Piwo to zadebiutowało w pierwszej części stycznia roku 2015. Koźlak Jurajski, pasteryzowany i niefiltrowany, to mocne, treściwe piwo dolnej fermentacji o barwie ciemnej miedzi, warzone metodą dekokcyjną. Odkryje przed Wami zapach słodu, pieczonej skórki chleba i owoców. Trzy miesiące leżakowania w niskich temperaturach zharmonizowały bogactwo smaków i aromatów. Piwo rozgrzewające, idealne do picia w chłodne, zimowe dni.

Skład piwa: woda źródlana, słody: Pilzneński, Monachijski, Wiedeński; chmiele: Lubelski, Marynka; drożdże: W 34/70.
Zalecana temperatura serwowania to przedział 9-12°C.
Dodał: stacher93 - 2015-01-26 14:39:59

oceny Oceny

Użytkownicy 6,64 / ilość: 14
Goście 7,2 / ilość: 5
średnia 6,79/10 / ilość: 19

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Bob
starstarstarstarstar

2017-11-06 23:35:01
Znakomity koźlak, wydaje mi się, że ciężko jest zrobić lepszego bocka o takim ekstrakcie. Bardzo dobrze wyczuwalne nuty chlebowe. Jako wadę mogę zaliczyć tylko lekko podwyższone piekące akcenty.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
root-theory
starstarstarstarstar

2015-08-08 07:50:19
Karmelowe oraz cierpkie w smaku, wysycenie średnie, słodycz nie dominująca, lekka goryczka - da się wypić przyjemniej niż czeskie odpowiedniki które trafiły do szerszej dystrybucji w PL.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
PiwowarWWA
starstarstarstarstar

2015-02-20 11:15:24
Typowy koźlak, lekko nieułożony w smaku, oraz wodnisty. Na akcenty smaku składają się nuty: alkoholowe(rozgrzewające, nieodpychające), owocowe(głównie dojrzałe banany), pszeniczne, palone, \"surowo słodowe\", chlebowe...; ogólnie bogate o wrażenia smakowe, z pominięciem słodkiej tonacji i głębi natury piwa. Zapach posiada, bardzo przyjemny, słodko- owocowo- słodowo-drożdżowy. Konsystencja gęsta, kolor-mętny, ciemno-brunatny. CO2- w średniej ilości. Piana średnio gęsta i średnio obfita.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 9, wygląd: 7 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-01-21 19:56:13
Barwa ciemno-miedziana o mocno wiśniowym odcieniu, klarowna.Piana po nalaniu wysoka trochę ponad centymetr, w kolorze kremowym.Uformowana jest z średnich pęcherzy.Szybko opada do grubszej obwódki oraz śladowych wysepek na środku.Ozdabia ścianki pozostawiając po sobie grube, nierówne i niespecjalnie trwałe koronki.Aromat średnio-intensywny.Odrobina paloności w połączeniu z nutami czerwonych owoców i karmelu.W aromacie wszystko jest dobrze ze sobą połączone, nic nie wychodzi przed szereg.W smaku podobnie, poszczególne czynniki łączą się w jednolitą całość.Piwo ma aksamitną strukturę.Słód z akcentami palonymi, następnie subtelna słodycz z czerwonymi owocami i finiszem chlebowo-karmelowym.Goryczka nie odgrywa znaczącej roli, jak to w koźlaku.Pojawia się na końcu i jest epizodyczna.Nasycenie na poziomie średnim, po przełknięciu czuć przyjemne rozgrzewanie.Przyzwoity i solidny koźlak, na takiego liczyłem i taki właśnie jest.Plus za to, że ma 6,5% a mimo to fajnie rozgrzewa.Na uwagę zasługują też świetne nowe etykiety, które określiłbym mianem jednych z lepszych w Polsce.Osobiście nie jestem wielkim fanem koźlaków, ale ten jest wart uwagi i polecenia.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010