Na Jurze Cherry Lady
Na Jurze Cherry Lady
Na Jurze Cherry Lady
% alk. 4.7
Blg 13.1
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Warzone przez Browar Na Jurze z Zawiercia. Browar ten istnieje od 1997 roku, został założony przez rodzinę Piątków, która pierwotnie prowadziła mleczarnie, lecz przerzuciła się na branżę piwowarską. Od 1999 roku obok browaru funkcjonuje restauracja Karczma u Stacha. W roku 2011 Browar na Jurze rozpoczął współpracę z kontraktowym browarem Pinta, który warzy tam do dziś. Właśnie Pinta zapoczątkowała warzenie kwaśnych piw w tym browarze, na czym musiał skorzystać sam Browar Na Jurze, wypuszczając swoje pierwsze kwaśne piwa. Cherry Lady - piwo kwaśne, wiśniowe. Absolutnie wyjątkowe piwo z dodatkiem naturalnego soku z wiśni nadwiślanki, która choć mała - jest tak słodka i soczysta, że można by powiedzieć, że to 200% wiśni w w . . . wiśni. Wiśniowa bomba z nutami słodowymi w tle. Delikatne zakwaszenie bakteriami kwasu mlekowego potęguje jego orzeźwiający smak. Lady Cherry ma charakter!

Skład: woda źródlana; słody: Pale Ale, Carapils, karmel jasny, owoce wiśni nadwiślanki; chmiele: Marynka i Amarillo, drożdże US-05, bakterie kwasu mlekowego - Lactobacillus Helveticus.
Piwo pasteryzowane, niefiltrowane.
Polecana temperatura serwowania to przedział 9-12°C.
Cherry Lady miała swoją premierę 14 sierpnia 2015 roku.
Dodał: stacher93 - 2015-09-30 00:36:33

oceny Oceny

Użytkownicy 7,34 / ilość: 29
Goście 8,1 / ilość: 20
średnia 7,65/10 / ilość: 49

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
zbieraczek
starstarstarstarstar

2019-05-28 17:11:29
Niska, różowa, średnio i gruboziarnista piana.
Barwa wiśniowa, zmętniona.
Zapach: wiśnie, wyczuwalne zakwaszenie, winny aromat.
Smak: całkiem przyjemnie wiśniowe piwo, sporo wiśni, bardzo lekko słodkie, więcej kwasku ale nie za dużo, orzeźwiające, wytrawne, wysycenie średnie
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2016-05-12 21:16:31
Świetny aromat. Niespecjalnie przepadam za piwami z dodatkiem bakterii kwasu mlekowego, ale tutaj aromat zdecydowanie jest zdominowany przez wiśnie a nie przez kiszonke. Na dodatek nie jest to jakiś wiśniowy kompot, czy jakieś nuty winne, nuty sfermentowanych owoców. To są świeże wiśnie, zerwane wprost z drzewa. Delikatnie, na prawdę delikatnie może trącą słodyczą kojarzącą się z wiśniowym kompotem. Ale mimo wszystko bardzo przyjemne orzeźwiające wiśniowe nuty. Do tego delikatnie w tle zaznaczona nutka bakterii kwasu mlekowego - takie nutki kefiru. Żadnej kapusty, żadnych ogórków. Delikatne nuty kiszonki pojawiają się dopiero w szkle, ale koniec końców super aromat.

Piwo zmętnione o barwie czerwonego grejpfruta. Intensywna czerwień, z lekkimi różowymi przebłyskami pod światło. Piana w kolorze jasnego różu, niezbyt obfita i szybko znikająca do bardzo skromnej warstewki i obwódki przy ściankach szkła. Zostawia skromne ślady na szkle.

W smaku - niesamowicie orzeźwiające i niesamowicie pijalne! Kwaśność na niskim poziomie, fani piw kwaśnych na pewno nie będą zadowoleni lecz ja jestem. Jestem zadowolony i to bardzo. Piwo wytrawne, o smaku czerwonych owoców, z kwaskowatymi i cierpkimi nutami wiśni. Wysokie wysycenie tylko podbija orzeźwiający charakter piwa. Po pewnym ogrzaniu dochodzę do wniosku że brakuje nieco bardziej zaznaczonego wiśniowego i owocowego charakteru, nieco pełni.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 10, wygląd: 9 )
awatar
arvedui
starstarstarstarstar

2016-02-09 21:31:00
Piwo o intensywnym wiśniowym aromacie, a w zasadzie intensywnym wiśniowym kwasku. Zupełnie inne niż standardowe piwa chrzczone wiśnią. Jednak koniec końców nie ma ani wyraźnego smaku piwa, ani de facto wiśniowego smaku sensu stricte. Warte spróbowanie i przekonania się, czy komuś taka mikstura podpasuje.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2016-02-08 18:29:49
Wzorcowe piwo smakowe. Jest orzeźwiająco, jest bez przesady, jest z klasą - z dużą klasą - bo nie czuć jak to w krajowych piwach tzw "smakowych" nieudanego łączenia kiepskiego soku z kiepskim piwem. Nikt z twórców tego piwa też nie ma kobiet za jakieś dziwne monstra co mają tylko soczkowe obrzydliwe ulepki pić. Mój ulubiony Rohozec Malinowy może nieco mniej sokiem trąci ale wygrywa z naszą krajową wisienką tylko przyzwoitą ceną.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010