zamknij Zostań patronem na patronite
Na Jurze Ale Szopka
Na Jurze Ale Szopka
Na Jurze Ale Szopka


Ale Szopka to mocno przyprawowe piwo, które producenci polecają spożywać zarówno na zimno jak i w wersji grzanej.

Składniki: woda; słody; chmiele: Marynka, Hallertau Tradition; dodatki: cukier trzcinowy, kardamon, imbir, anyż, cynamon, goździki, kwiaty hibiskusa, skórka słodkiej pomarańczy, macierzanka; drożdże.
Dodał: SaintBase - 2017-02-08 10:46:24

oceny Oceny

Użytkownicy 7,63 / ilość: 24
Goście 8,31 / ilość: 16
średnia 7,9/10 / ilość: 40

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
StefekPijakos
starstarstarstarstar

2019-01-12 21:35:18
Powiem tak - jedno z lepszych piw z przyprawami. Lekko kwaskowe, słodkie, gorzkawe. Mieszanka niesamowita. Skład bogaty taki i smak. Tak trzymać.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2018-12-27 13:20:15
Kolor miedziano-hebanowy. Piana jasna, zwarta, trwała, pozostawiła ślad na szkle.
Aromat intensywnie przyprawowy z domieszką nut kwiatowych i skórki owoców cytrusowych. Wyraźny jest kardamon, cynamon i imbir.
Smak początkowo słodki, kontrowany przeprawowymi nutami kardamonu, imbiru, skórki pomarańczy. Goryczka niknie w pikantności przypraw.
Ciało średnie, takoż i pijalność.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2018-12-27 11:42:24
Oko: ciemna miedź wpadająca w heban, delikatnie zmętniona. Piana blady róż, wysoka, gęsta, dość trwała, zostawia wyraźny ślad na szkle.
Nos: zarówno z butelki jak i szkła mocna mieszanka aromatów: kwiatowych na czele i przyprawowych. Poszczególne dodatki wyczuwalne, oprócz skórki pomarańczy.
Smak: zaskakujące uczucie gęstości na języku, bogactwo smaków. Sporo słodyczy od słodów, cukru, kwiatowej, kardamonowej, a wszystko skontrowane przyprawami i wytrawnością od skórki pomarańczy. Słodycz przeważa, ale ogólnie ładnie zbalansowane. Pijalność nie jest wysoka, bo dodatków jest bardzo dużo. Wybitnie do degustacji i delektowania się.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar
2018-12-27 11:42:24
Pite także wersji grzanej. Aromatów jeszcze więcej, smak "podkręcony" aczkolwiek przeszkadzało wysycenie, choć małe i alkohol lekko szczypał w język.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar

2018-05-07 18:00:24
Piana po nalaniu zawiera strukturę drobno-pęcherzykową. Kolor piany jest zabarwiony lekkim powiewem pastelowego różu...(fakt bierze się z barwy głębokiej tego trunku) Bardzo ładny, zacny, gruby lacing uformowany dookoła ścianek szkła. Barwa bardzo ładna, zaskakująca jak i zjawiskowa jak dla mnie. Mianowicie kolor miedziany, bardzo głęboki - zmętniony. Pod światło jakby lekko herbaciany... W aromacie baaardzo bogato i głęboko: anyż, goździki, imbir, cynamon następnie macierzanka to główne nuty zapachów jakie czuję. W smaku na pewno słodkie (cukier trzcinowy) Imbirowe z powiewem goździków, anyżu. Hibiskus wyczuwalny oraz delikatna kontra w postaci skórki słodkiej pomarańczy, która jednak daje świetne odcięcie od całej reszty.
Wysycenie: niskie
Warka do: 07.05.2018r

P.S. - Piwo jest naprawdę pełne aromatów jak i smaków. Bardzo bogate i wyraziste. Uwarzone dla mnie mistrzowsko jeśli chodzi o ten styl. Na plus zasługuje, również piękna, oryginalna szata graficzna w postaci wlepy. Duże brawa!
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010