Na Jurze Akcja Akacja
Na Jurze Akcja Akacja
Na Jurze Akcja Akacja
% alk. 9.0
5905331026505addbarcode
ulubione: 1

Uwarzone przez Browar Na Jurze.
To mocne, kwaśno-gorzkie piwo z nutą słodyczy. Piwo powstało dzięki naszej wiosennej "akcji akacja". Z białych kwiatów akacji przygotowaliśmy esencje, która idealnie komponuje się z goryczką chmieli amerykańskich i kwasowością uzyskaną przez bakterie Lactobacillus Delbruecki. Nie ukrywamy, że drożdże też zrobiły swoje więc alkohol ma tu duże znaczenie.
Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane.
Skład: woda; słody: pale ale, pszeniczny, caramel pale; niesłodowana pszenica, chmiele: Columbus, Citra, Mosaic, Cascade, Amarillo, drożdże Wyeast 1388 Belgian Golden Strong Ale, bakterie kwasu mlekowego Lactobacillus Delbruecki.
Dodał: Barcelonismo - 2018-11-06 12:14:04

oceny Oceny

Użytkownicy 6,83 / ilość: 6
Goście 8,2 / ilość: 5
średnia 7,45/10 / ilość: 11

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2018-11-05 22:00:42
Wygląd: kolor bursztyn, zmętnione, piana niezbyt obfita, 1cm, ale za to trwała i drobna
Zapach: Pachnie w pierwszej chwili jak Wit, taki Wit z rumiankiem, po chwili wchodzi gabinet dentystyczny ze starą apteką, dużo białych owoców, te chmiele amerykańskie to gdzieś daleko, daleko.
Smak: akacja, a chyba raczej robinia pesudoakacja, bo nie sądzę by użyli akacji, to taki rumianek na sterydach, ale jest mega. Dotychczasowe eksperymenty z z kwiatami (jaśmin, jaśminowiec, róża etc) średnio mi pasowały, poza rumiankiem, a tu robi robotę. Dodano bakterie kwasu mlekowego, a piwo raczej słodkawe z delikatnym kwaskiem i bardzo dobrze, średnio by mi kwaśny Belg leżał, tu jest tego kwasku na tyle by złamać słodkość, piwo pełne, gładkie, puszyste, wyklejające. Chmieli amerykańskich jak na lekarstwo, jakaś delikatna cytryna i żywica jest i ich bym oczekiwał trochę więcej, dodane są w ilościach homeopatycznych, jak by ich nie dodano to nic by się nie zmieniło. Goryczka nieznaczna. Dużo owoców: brzoskwinia, gruszka, jabłko, renkloda, przyprawowość delikatna. Całkiem niezłe ukrycie alkoholu, przy 9% (producent nie podał ekstraktu), podczas gdy ich Rycząca Czterdziestka dawała wódą jak nalewka Polmosu. Całkiem udana wariacja na temat Belgian Strong Ale i chyba belgijskie wypusty z Jurajskiego smakują mi najlepiej 7,5/10
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2018-11-05 21:59:19
\"Sour American IPA\" autor miał poczucie humoru :3
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010