Morland Old Golden Hen
Morland Old Golden Hen
Morland Old Golden Hen
% alk. 4.1
5010549303963addbarcode
ulubione: 4

Brytyjskie piwo w stylu "pale ale" o niskiej, drobnoziarnistej pianie oraz bardzo intensywnym, chmielowym zapachu z nutą ziołową w tle. Nasycenie jest dosyć niskie, a w smaku dominuje chmielowość, jednak bez wyraźniej goryczki oraz lekkie akcenty owocowe.
Dodał: krzysiek.w17 - 2013-01-25 09:18:00

oceny Oceny

Użytkownicy 6,76 / ilość: 21
Goście 7,92 / ilość: 13
średnia7,21 / ilość: 34

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar

2017-04-26 18:10:20
Piana biała głównie drobno jak i średnio-pęcherzykowa delikatnie dziurawiąca się dość szybko opadająca lecz tworząca ładny lacing. Barwa złocista - klarowna. W aromacie podstawa ziołowo - słodowa i chmielowa oczywiście. Smak to również przewaga ziół (bo zapewne użyto tu kilka odmian..hm..??) przyjemny słód jak i chmiel z delikatną wyśrodkowaną mgiełką owoców... (miałem już do czynienia z takim piwem - smakiem lecz nie pamiętam co to było ale smak był baaardzo podobny... może browar Kormoran hm...) Wysycenie niskie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
VapoRR
starstarstarstarstar

2015-08-29 23:10:53
Kolor piwa złoty, przejrzysty, klarowny. Piana nie jest wysoka, obfita, intensywna, natomiast jej jakość jest dobra z racji utrzymywania się bardzo drobnych pęcherzyków i pozostawiania śladów na szkle. Aromat jest niesamowicie świeży, rześki, czuć w nim chmiel i jednocześnie zioła zmieszane z zapachem owoców (słodkich). W smaku wyczuwalna lekka, przyjemna goryczka z racji chmielu. Ta goryczka znakomicie kontrastuje z lekką słodkością z owoców. Wszystko to dopełnione dobrą podstawą słodową z lekkim karmelem. Nasycenie niskie, w stylu. Bardzo pijalne piwo. Gorąco polecam :)
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
MateoKrk_
starstarstarstarstar

2015-06-04 16:49:05
Zapach piękny owocowo ziołowy piwo delikatne z wypośrodkowaną jak na Ale goryczką dobre piwo :)
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-11-29 17:44:49
Barwa złota, idealnie klarowna.Piana biała, drobno oraz średnio-pęcherzykowa.Po przelaniu do szkła formuje się niezbyt imponująca warstewka, wysoka na około centymetr.Po środku jest podziurawiona, szybko przeradza się w nieznaczny pierścień, z minimalnymi, śladowymi smugami piany na tafli.Pozostawia przyzwoite, równe, lecz niespecjalnie trwałe koronki na ściankach.Aromat wyraźny i przyjemny.Solidna baza słodowa z lekkim karmelem i akcentami chlebowymi.W tle specyficzna wyraźna nuta ziołowa, wszystko fajnie się zgrywa, przypomina zapach whiskey i zachęca do spróbowania piwa.W smaku niezbyt intensywne, typowo angielski posmak słodowy, z karmelowo-chlebowym tłem.Pojawia się również subtelna słodycz z lekkim muśnięciem ziołowym, i posmakiem whiskey.Goryczka, która ujawnia się na koniec, jest epizodyczna, bardzo krótka i mało intensywna.Nasycenie ciut za niskie.Przyzwoite piwo, w InterMarche kupiłem je wraz z innymi piwami wyspowymi w cenie 4zł/puszka.Dla mnie to bardzo dobra cena jak za takie piwo.Old Golden Hen jest wyrazisty w aromacie, w smaku już trochę mniej.Mimo wszystko piwo bardzo dobre, bogate w smaku i pijalne.Warte polecenia, może kiedyś jeszcze je zakupie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 8, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.