Moritz
Moritz
Moritz
% alk. 5.4
brak koduaddbarcode

Lager rodem z serca Katalonii - Barcelony. Sprzedawane w zasadzie tylko w granicach tego miasta. Pierwsze warki warzone były w browarze założonym przez Niemca pochodzącego z Alzacji, Louisa Moritza. W roku 1856 powstał ów browar, który warzył piwo z tutejszej wody, słodu i chmielu saaz (zatecky) pochądzącymi z okolicznych wzgórz Montseny-Guilleries.

Browar był już wskrzeszany kilkukrotnie. Obecnie - według etykiety - świętowane jest 150 lat od czasu powstania browaru oraz jego ostatnia reaktywacja. A było tych reaktywacji już kilka. Samo piwo jest orzeźwiające i lekkie, przez producenta określane jako sesyjne. Browar podkreśla również zawartość chmielu zateckiego. W piwach hiszpańskich nie jest on jednak niczym niezwykłym i stosuje się go w większości piw z tego kraju.
Dodał: edin.dzeko - 2015-12-10 09:31:16

oceny Oceny

Użytkownicy 4,83 / ilość: 6
Goście 8,83 / ilość: 6
średnia6,83 / ilość: 12

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Brajan36
starstarstarstarstar
2019-10-12 21:06:29
Prezent od MJ
Warka : 02/06/2020

Barwa: słomka, klarowna

Piana: niska, na jeden palec drobne oczka , puszysta , taka jak powinna być w lagrze;

Aromat : z butelki: delikatna kukurydza, ze szkła: tylko uwydatnia się ten zapaszek kukurydziany ;

Smak: lekko słodowe, całkiem przyjemne lecz nie wyróżniające się np. w porównaniu do Heinekena, Amstela czy innej znanej europejskiej marki , ciekawostka/prezent odhaczona :)
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 5 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2018-07-13 18:47:46
może i nie jest to najlepsze piwo świata ale leżąc w upalny dzień na katalońskiej plaży i mając do wyboru inne hiszpańskie wynalazki typu: estrella damm, san miguel albo cruzcampo, moritz wyraźnie wyróżnia się na plus. dlatego dałem 8.
awatar
Bartekn
starstarstarstarstar
2016-04-12 01:00:22
Bardzo słabe. Jasnozłote (a w sumie bardziej jasnożółte), z mizerną pianą, klarowne, bardziej jak napój jabłkowy. W zapachu i smaku wyczuwalne niestety żelazo, test na skórze to potwierdza. Lekko kukurydziane, w posmaku w stronę eurolagerów jak Carlsberg, ale przez to żelazo nawet od niego gorsze. Pijalne, choć w sumie tak bezpłciowe i bezgoryczkowe, że nie mogło być inaczej. Nie warto.
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 3, zapach: 4, wygląd: 4 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2018-08-13 22:28:06
Ty jesteś k***a mizerny
awatar
edin.dzeko
starstarstarstarstar
2015-11-01 21:12:10
Orzeźwiające i lekkie, delikatne w smaku, typowo hiszpańskie. Hiszpanom ma zastępować inne trunki pite do obiadu czy kolacji. Piwko jest kwaskowe, lekko cytrynowe. Jakby właśnie z kilkoma kroplami cytryny, również w aromacie lekko woni cytryną. Naprawdę lekko, bo ogólnie aromat jest bardzo delikatny, prawie niewyczuwalny. Jedynie przy otwieraniu go czuć, jak to u nas przy piwach \"z zielonych butelek\". Mimo 5,4% alkoholu jest to piwo bardzo delikatne, wręcz można powiedzieć, że wodniste. Ale to nie minus, po prostu takie tam mają koncernówki. W porównaniu do czerwonej Estrelli jest kwaśniejsze i ma mniej gorzyczy. Porównałbym je do rozwodnionej lemoniady bez cukru zmieszanej z piwem. Możliwe, że to efekt tego chmielu. Niemniej jednak ciekawe i warte spróbowania, chociaż miłośnicy wyraźnego smaku pewnie będą zawiedzeni. Szkoda, że tak trudno dostępne.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 4, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.