Mont Blanc
Mont Blanc
Mont Blanc
% alk. 10.5
Blg 23.0
IBU 36
5905279390393addbarcode
ulubione: 1

Malt blanc czyli mocne belgijsko francuskie jasne piwo specjalne, autorskie browaru Gloger specjalnie dla linii piw luksusowych Genesis.

Każdy browar sam dokonuje wyboru charakteru piwa specjalnego: określa jego barwę, aromat, udział słodów i chmieli oraz podstawowe drożdże. Stąd powstała nasza autorska interpretacja tego stylu. Mocne piwo specjalne tak jasne jak śniegi na górze Mont Blanc i nawiązujące mocą alkoholu, kolorem, wytrawnością do win francuskich, ale nuty słodowo - chmielowe dominują w tym mocnym piwie co czyni je unikalnym w smaku. Zawiera nuty specjalnie dobranych ziół i owoców. Mocniejsze od tradycyjnego piwa charakterem idące w stronę piwa bardzo jasnego, mocnego chmielowego ale z gładkim finiszem.
Dodał: fasol88 - 2020-10-16 21:16:51

oceny Oceny

Użytkownicy 6,83 / ilość: 6
Goście 0 / ilość: 0
średnia6,83 / ilość: 6

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2022-12-31 20:23:11
Piana nie do końca biała, z elementami beżu, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza miodowa, nie do końca klarowne i przejrzyste, lekko zmętnione. W zapachu nuty miodowe, suszone owoce, trochę cytrusów, karmel, zioła, słodowość, subtelny alkohol. W smaku słodkie, wyklejające, miodowe i karmelowe aromaty dominują na podniebieniu, suszone owoce, rodzynki, figi, dobrze zamaskowany alkohol jedynie delikatnie rozgrzewający przełyk, goryczka adekwatna do stylu, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Butelka w eleganckim kartonowym opakowaniu, ciemna kolorystyka, ciekawie opisana, kapsel od browaru Gloger. Warka 31.12.2022. Leżakowane około 2 lata, degustowane w dzień daty przydatności, nie wydaje mi się żeby coś tutaj miało się ułożyć chociaż...Taki Wheat Wine bez deklaracji stylu. Miód, karmel, pelnia słodowa. Jest ok, ale trochę nudno. 7 z minusem mogę dać.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Malammore
starstarstarstarstar

2022-11-03 19:52:20
Barwa jasnozłota, bardzo mętne. Aromat przypominający białe wino. Smak trudny do zdefiniowania, dzieje się dużo. Są nuty słodowe, suszone owoce, intensywna ale krótka ziołowa goryczka. Alkohol niewyczuwalny w smaku ani aromacie, ukryty całkowicie. Ciekawe ale bardzo specyficzne piwo.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 6, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.