Monsters Jadwisia Król
Monsters Jadwisia Król
Monsters Jadwisia Król
% alk. 7.5
Blg 22.0
5907675597086addbarcode
ulubione: 1

Jadwisia Król, czyli Royal Milk Stout z Wanilią. W zasypie oprócz podstawowego słodu Pilzneńskiego, użyliśmy trochę słodu żytniego dla zbudowania ciała. Za aromaty palone, czekoladowe i kawowe odpowiada Pale Chocolate z brytyjskiej słodowni Fawcett, oraz Carafa Special II z Weyermanna. W tle powinniście być w stanie wyczuć suszone śliwki, które uzyskaliśmy dzięki dodatkowi słodu karmelowego Special W. Wraz z dodatkiem laktozy, wykręciliśmy ekstrakt 22blg z czego drożdże wycisnęły 7,5% alkoholu. Aaa dodaliśmy też wanilii burbońskiej, ale tyle, żeby nadać tylko dodatkową warstwę aromatyczną, a nie żeby zdominować całe piwo Według BJCP, powinniśmy sklasyfikować to piwo jako Imperialny Stout, ale RISy to się zaczynają od 30blg No dobra, od 28blg. Na etykiecie piszemy więc „Royal”, cokolwiek to znaczy Będą Państwo zadowoleni! (opis producenta)
Dodał: Kindi - 2021-01-11 20:10:03

oceny Oceny

Użytkownicy 7,8 / ilość: 5
Goście 0 / ilość: 0
średnia7,8 / ilość: 5

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2021-05-16 20:31:34
Mocno kawowy. Wow, aż tak nie spodziewałem się. Głównie kawa, jest lekka czekoladowość. Piękna gęsta, beżowa piana, niska, drobna. Niemal czarne, jest praktycznie nieprzejrzyste. Po przelaniu do szkła jest lekka mleczność i wychodzi taka kawa z mlekiem. Spodziewałem się więcej słodyczy w aromacie. Wysycenie średnie, choć jak na Stout to nawet spore. Ciało jak na 22 Plato, no nie wiem, takie sobie. Nie ma tego gęstego efektu, ale fakt jest kremowe. W smaku więcej czekolady niż kawy. Jest słodkie, ale myślałem, że będzie bardziej słodkie :P Goryczka niska, daje lekką kontrę. Minimalna kwaśność od słodów palonych. No im dłużej pije, tym lepiej czuć kawę :P Piwo dobre, ale bez wow. Można powiedzieć, że sprostało moim oczekiwaniom. Jest no dobrze.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2021-01-06 06:57:03
Czarno brunatne. Bez prześwitów. Piana szybko zbiegła do atolu. W aromacie czekolada i paloność.
Smakuje czekoladowo. Dodatki stonowane, jednak wyczuwalne. Lekki efekt prince polo. Może o szczyptę gazu za dużo. Za to finiszującej goryczki i paloności w sam raz, dzięki czemu się nie przesłodzimy. Delikatne, deserowe, z tych lżejszych, piwo. Jestem zadowolony.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 6, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.