Minne Ardenne Triple au Cognac Léonard
Minne Ardenne Triple au Cognac Léonard
Minne Ardenne Triple au Cognac Léonard
% alk. 8.5
IBU 39
5425027120701addbarcode

Klasztorny tripel uwarzony przez belgijski browar Minne z Sibret we współpracy z Maison Léonard producentem koniaku z francuskiego Gondeville (departament Cognac). Browar i destylarnia zdecydowały się połączyć Triple Ardenne z owocowymi i drzewnymi smakami koniaku.
Barwa 23 EBC. Dystrybuowany w butelkach 0,75l.
Dodał: nietzsche - 2019-01-19 07:49:31

oceny Oceny

Użytkownicy 8 / ilość: 2
Goście 0 / ilość: 0
średnia 8/10 / ilość: 2

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar

2019-12-10 20:38:38
Piana z początku głównie drobno-pęcherzykowa. Po chwili lekko i powoli dziurawiąca się w nieco większe. Utrzymująca się. Lacing bardzo okazały i przykładny, w postaci kolistych zjawiskowych maźnięć. Barwa miodowa - zmętniona. W aromacie moc owoców, lekko przefermentowanych, suszonych, piwnicznych - leżakowanych. Czuć też dozę alkoholową, która ładnie współgra z akcentami owocowymi. W tle akcent drożdżowy, zdominowany przez owoce. Powiewy winne w tle. W smaku bardziej wytrawne. Moc owoców daję się we znaki, również lekkich cytrusów. Subtelne przyprawy oraz lekka goryczka nie zalegająca czyni z tego trunku, jak dla mnie wysoką pozycję. Dobrze ukryty woltaż alkoholowy 8,5%. Podsumowując: Bardzo dobra szkoła belgijska, której ze świecą szukać na ziemiach polskich.
Wysycenie: średnie
Warka do: 11.2019
8+
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-01-18 21:41:14
Wygląd: kolor nietypowy dla tripla, bo ciemny bursztyn, mocno zmętnione, ładna piana, drobna, ładny lacing
Zapach: winny i mocno owocowy, zaraz po otwarciu pachniało mocno świeżą deską, ale zapach ten szybko się ulotnił, ziemiste, piwniczne, ale akcentów przyprawowych typowych dla Belgii brak.
Smak: Sklepy opisują to piwo jako rzekomo leżakowane w beczce po Cognacu, natomiast strona producenta mówi wyraźnie, że to piwo z dodatkiem koniaku, szczerze powiedziawszy ja go za bardzo nie czuję (musiałbym spróbować podstawki), piwo jak na tripla jest bardzo pełne, raczej przypomina zwykłego Belgian Strong Ale?a, jest bardzo owocowe, owoce białe i czerwone, świeże i suszone, głównie swojskie ale z nutą cytrusową, jest tu winność ale jakiegoś moscatela albo białego porto, nuty taniczne, drewniane również występują w smaku, ta goryczka jest taka celulozowa i trochę jak z albedo cytryny, nuta cukru trzcinowego, miodowa, herbatnikowa, odrobinę przyprawowe, choć raczej jakieś ziele angielskie, gałka muszkatołowa, jest też lekko ziemiste i piwniczne. Sprzedawano mi je jako leżakowane w beczce po koniaku, więc powinienem się wkurzyć, ale nie mogę, bo jest bardzo dobre.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010