Miłosław Pilzner
Miłosław Pilzner
Miłosław Pilzner
% alk. 5.4
Blg 12.2
IBU 30
5902709615323addbarcode
ulubione: 122
cena: 3,90 zł

Pilzner to najpopularniejszy w Polsce gatunek piwa. Jednak i tym razem Browaru Fortuna nie skusiła produkcja piw głównego nurtu. Wystarczy jeden łyk „Miłosławia”, żeby przekonać się, że nie jest to kolejne „piwo jasne pełne”. Swój odmienny smak i aromat zawdzięcza zarówno otwartej fermentacji, jak i użytym do jego produkcji odmianom chmielu. Korzystają z niego tzw. browary „rzemieślnicze”, które produkują swe niezwykłe produkty dla mniejszych choć niezwykle oddanych grup konsumentów, poszukujących odmiany w świecie piwa. Podczas Konsumenckiego Konkursu Piw, który odbył się w ramach Chmielaków Krasnostawskich 2015 Miłosław Pilzner zdobył złoty medal w kategorii piw jasnych w stylu Pils. W konkursie startowało aż 47 piw!

Składniki: woda; słód jęczmienny: Pilzneński; chmiel aromatyczny: Styrian Golding; chmiel goryczkowy: Magnum, Herkules; drożdże dolnej fermentacji.
Piwo pasteryzowane.
Barwa EBC: 13.
Zalecana temperatura spożycia 4-6°C.
Dostępne w butelce zwrotnej o pojemności 500 ml.
Dodał: Naxalite - 2012-01-19 09:15:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7,06 / ilość: 737
Goście 7,76 / ilość: 790
średnia7,42 / ilość: 1527

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Spokoloko
starstarstar

2023-02-07 23:27:21
Wygląd, po przelaniu do kufla niska ale bardzo ładna piana która dość szybko znika, klarowne, kolor prawie słomkowy, zapach słabo wyczuwalny ale jest i to co można wyczuć kojarzy mi się z sosnowymi igłami, przyjemny, smak, rześkie, przyjemne, bardzo słabo wyczuwalna ale jednak wyczuwalna zwłaszcza na finiszu przyjemna goryczka i duża pustka. Warte polecenia, chociaż cena po nowych kosztach butelek to masakra to zamierzam do niego wracać co jakiś czas
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2023-02-03 17:28:59
Dawno dawno temu wyznacznikiem i wzorcem stylu ,,pilsner,, był był czeski ,,Pisner Urquell,, , powiem więcej, był to wzorzec wręcz niedościgniony smakowo i jakościowo, a było to w latach 70-80-90, wcześniej nie pamiętam, więc pewnie i ze sto lat wcześniej to było, od samego momentu odkrycia stylu. Dzisiaj ,,Pilsner Urquell,, po przejęciu przez Asahi Group, to tylko wydmuszka i pokraczna atrapa dawnej wielkości. Zachodnie i japońskie, w tym przypadku koncerny upadlają dawne wielkie marki, ale nic nie dzieje się bez skutków, bo robi się miejsce dla prawdziwego pilznera, a takim jest właśnie ,, Miłosław Pilzner,, . Wystarczy spróbować, dawny Urquell to oczywiście nie jest, ale jest dobry, dobry jak np. nasz dawny Okocim.
awatar
Gość
awatar
Gość

2023-01-26 21:14:46
W tej cenie nie ma co szukać innego piwa. Piję je ze smakiem.Polecam.
awatar
jnemo
star

2023-01-24 21:24:00
W tej cenie to jest najlepsze piwo na rynku. Koniec i kropka. Nawet w żabce ma uczciwą cenę. Jest fajna goryczka, przyjemny zapach i bardzo dobry smak. Człowiek testował różne kraftowe wynalazki po niepoważnych cenach i owszem może i były lepsze piwa, ale nieco tylko. Po zmianie etykiety coś się nieznacznie popsuło, ale ostatnio albo nie zauważyłem, albo jest jakaś poprawa i znowu jest najlepszym dostępnym piwem w okolicach 4 zł. W biedrze same pomyje zostały, w lidlu niewiele lepiej. Tylko po to chodzę do żabki.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 10 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.