Miłosław Blonde Ale
Miłosław Blonde Ale
Miłosław Blonde Ale
% alk. 6.0
Blg 13.2
IBU 25
5901687910628addbarcode
ulubione: 23
cena: 3,49 zł

Piwo w stylu Blonde Ale uwarzone przez Browar Fortuna z Miłosławia (powiat wrzesiński, województwo wielkopolskie). Jest to odmieniona wersja piwa Miłosław Górnej Fermentacji ze zmienioną recepturą. Miłosław Blonde Ale zostało wprowadzone do sprzedaży w kwietniu 2016 roku.

Piwa Miłosław są warzone zgodnie z tradycją piwowarskiego rzemiosła. Powstają z wysokiej jakości surowców, w tradycyjnych, otwartych kadziach fermentacyjnych. Dzięki temu są tworzone powoli, w niskich temperaturach, z dbałością o smak i aromat.
Piwo o głębokiej, złotej barwie i złożonym, pełnym smaku. Swój profil zawdzięcza belgijskim drożdżom górnej fermentacji, które nadają mu subtelne miodowo-kwiatowe nuty. Wielowymiarowy charakter tego piwa dopełnia połączenie lekkiej słodowości z przyjemną, chmielową goryczką. Idealna równowaga mocy i delikatności.
W 2016 roku piwo zdobyło 1 miejsce w konkursie Chmielaki Krasnostawskie w kategorii: Piwa w stylu Belgian Ale.

Piwo górnej fermentacji, pasteryzowane
Składniki: woda, słód jęczmienny: Pilzneński, cukier, chmiel aromatyczny typu Styrian Golding, Fantasia, chmiel goryczkowy Magnum/Herkules, drożdże górnej fermentacji
Zalecana temperatura serwowania: 6-8°C
Zalecane szkło: Pokal
Barwa EBC: 14
Dostępne w butelkach zwrotnych o pojemności 0,5l.
Dodał: piwosz92 - 2016-04-22 10:51:27

oceny Oceny

Użytkownicy 6,32 / ilość: 244
Goście 7,01 / ilość: 211
średnia 6,64/10 / ilość: 455

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
rewo
starstarstar

2020-09-10 15:26:04
w zapachu dominuje brzoskwinia i biały pieprz, zioła wytrawne ale bez goryczki
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
grochu
starstarstarstarstar

2020-08-17 19:51:33
Wygląd: klarowne, złote/ciemnozłote,piana bardzo obfita, trwała, lacing ładny i wyraźny.
Zapach: kwiatowy, goździk, może trochę banan? Na szczęście zadeklarowanego przez producenta miodu nie czuć.
Smak: słodkie, słodowe, średnio nasycone, goryczka minmalna, praktycznie niewyczuwalna, fiinisz wytrawny. Lekkie alkoholowe \"grzanie\" jest, ale nie przeszkadza.
Ogólnie: dobre piwo. Osobiście chciałbym w nim jakichś pieprzynych nut jeszcze.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Basileus81
starstarstarstarstar

2020-08-09 18:41:55
Warka 06.02.2021 r. Wizualnie piwo jest bez zarzutu i nie odbiega od poprzednio konsumowanych, natomiast w tej warce smakowo przebija silnie goździk. Mnie akurat jeśli chodzi o Miłosław-Belgię to ujmuje najbardziej kwiatowo-miodowy posmak, nieco winny, z elementami owocowymi i tutaj mi tego wyraźnie zabrakło. Dominuje silnie fenolowość ale ograniczona w zasadzie do goździka. Piwo rzeczywiście smakuje inaczej niż poprzednie: jest bardziej korzenne ale i nieco kwaśne na finiszu. Generalnie wole bardziej starsze wersje a swoją droga piwo powinno trzymać chyba pewien standard smakowy. Co do uwag poprzednika: piłem to piwo wiosną i było ok.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2020-08-08 20:54:36
Co wrzucacie do tych waszych piw w tym sezonie, że ono tak czuć nieprzyjemnie i smakuje jak piwo warzone na piołunie z domieszką syfu z kompostownika? Jeszcze dwa, trzy lata temu nie było dla mnie lepszego piwa od Miłosławów, a w tym roku, ale nawet począwszy od jesieni ubiegłego roku, tego piwa nie da się pić. Myślałem, ze są one zepsute, ale piłem różne i każde jest wstrętne. Miłosław dziś i Miłosław dwa lata temu to dwa różne piwa. Może browar przyjął jakiegoś nowego pracownika, który odpowiada za smak, a ma uszkodzone kubki smakowe i węch? Będę musiał poczekać jakiś czas, może wywalą tego pracownika i Miłosław wróci do dawnej swojej receptury. Na dziś ocena najniższa z możliwych.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010