Mikkeller Texas Ranger
Mikkeller Texas Ranger
Mikkeller Texas Ranger

Produkt duńskiego, kontraktowego browaru Mikkeller. Texas Ranger został uwarzony w belgijskim Brouwerij De Proef z miejscowości Lochristi-Hifijte. Browar ten założyli dwaj Duńczycy - piwowarzy domowi: Mikkel Borg Bjergsø i Kristian Klarup Keller. Swoje piwa warzą w przeróżnych mikrobrowarach z całego świata. Jest to piwo w stylu Porter, z dodatkiem papryczek chili. Na kontrze brak konkretów jeżeli chodzi o skład. Mimo wszystko odnalazłem skład, który umieszczony był na wcześniejszej wersji etykiety.

Skład: woda, słody (Smoked, Maris Otter, Caracrystal, Brown, Chocolate), chmiele (Saaz, Zeus, Centennial), drożdże, dodatki (papryczki Chipotle)
Etykieta wykonana przez Keitha Shore.
Piwo dostępne tradycyjnie w butelce o pojemności 330 ml, zamkniętej gołym, grafitowym kapslem z datą przydatności.
Dodał: Stacher93 - 2015-03-05 11:00:59

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 1
Goście 0 / ilość: 0
średnia7 / ilość: 1

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2015-02-25 11:53:32
Barwa ciemno-brązowa, wpadająca w czerń, nieprzejrzysta.Piana bardzo ciemna, brunatna, drobnopęcherzykowa, gęsta i zwarta.Opadała bardzo powoli do nieprzerwanej kołderki.Zostawia na szkle ładne, grube, trwałe i równomierne firanki.Aromat umiarkowanie intensywny.Mocno palony z wyczuwalną ostroscią papryczek i kakao.W smaku treściwe, gorzka czekoladaw połączeniu z akcentaki kakaowymi i wyraźną palonością.Delikatna kwaskowość miesza się z ostrością papryczek.Na koniec przyzwoita, średnia, palona goryczka, którą trochę zasłania wspomniana już ostrość.Nasycenie niskie.Ciekawe piwo, niestety zawsze mam problem z piciem pikantnych piw z papryczkami.Bardzo dobre wrażenie wywarła na mnie piana, nie pamiętam kiedy piłem piwo z tak ciemną, brązową czapą.W smaku i aromacie też było dobrze, chociaż aromat mógłby być bardziej intensywny.Piwo dobre, chociaż dla mnie byłoby bardzo dobre, gdyby było bez papryczek chili.Jeżeli ktoś lubi pikantne akcenty w piwie to powinien być bardzo zadowolony.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.