Mikkeller Funky (e)★
Mikkeller Funky (e)★
Mikkeller Funky (e)★
% alk. 9.3
brak koduaddbarcode

Mikkeller Funky (e)★, piwo duńskiego browaru Mikkeller w stylu Sour/Wild Ale. Piwo koloru starego złota, o małej, średnio trwałej pianie koloru białego. Piwo jest dość specyficzne w zapachu są wyczuwalne aromaty podobne trochę do wina, trochę do zmywacza do paznokci, lecz nie tak intensywnego, pomimo tego ze lekko kuje w nozdrza. W zapachu kolejna niespodzianka, nie da się jednoznacznie określić jego smaku jest tu wiele nałożonych na siebie nut. Wyczuwalne nuty wiejskie, końskiej stajni. Mikkeller Funky ma również słonawo-kwaśne nuty na finiszu, które dają o sobie znać po ogrzaniu dłońmi. Mikkeller Funky (e)★, jest ciekawym doznaniem, nie ważne na jakim poziomie zaawansowania sensorycznego jesteś.
Dodał: Kizior - 2014-11-25 08:34:43

oceny Oceny

Użytkownicy 8,5 / ilość: 4
Goście 0 / ilość: 0
średnia8,5 / ilość: 4

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-02-02 11:52:51
Barwa złota, lekko zamglona.Piana jasno-kremowa, wysoka na dwa centymetry po nalaniu.Uformowana z małych i średnich pęcherzy, stosunkowo szybko redukuje się do niewysokiej kołderki i w tym stanie trzyma się do końca degustacji.Zdobi szkło zostawiając cienkie, średnio równe i całkiem trwałe firanki.Aromat wyrazisty, kwaśny i fermentowany, charakterystyczny dla Lambików Geueze i Faro.W tle pojawiają się delikatne owoce i subtelna nuta alkoholowa.W smaku wyraziste, na początku lekka słodowość z wyraźnym, przyjemnym, dzikim kwaskiem, który mocno orzeźwia.Po kwaśności pojawia się trochę słodyczy w owocami, minimalną goryczką i lekko wyczuwalnym alkoholem, który solidnie rozgrzewa po przełknięciu.Bardzo fajne, ciekawe i bogate w smaku piwo.Pierwszy Mikkeller jakiego miałem okazję pić.Mimo wysokiego woltażu piję się go bardzo lekko i przyjemnie.Dla mnie kwaśność mogłaby być jeszcze większa, wydaje mi się, że piwo po kilkuletnim leżakowaniu byłoby jeszcze lepsze, bardziej ułożone.Warte polecenia, cena za butelkę to przedział 15-17 zł.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.