zamknij Zostań patronem na patronite
Miedzianka Mniszek
Miedzianka Mniszek
Miedzianka Mniszek
% alk. 5.0
Blg 12.5
brak koduaddbarcode
ulubione: 1


Piwo warzone w Browarze Miedzianka z miejscowości o tej samej nazwie. Budynek browaru został zaprojektowany tak by można było podejrzeć jak zachodzi proces warzenia równocześnie podziwiając Rudawy Janowickie. Mniszek to lekkie, orzeźwiające piwo z owocową nutą w stylu Witbier.
Dostępne w bezzwrotnych butelkach o pojemności 500 ml.
Dodał: til - 2016-06-18 15:56:21

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 7
Goście 8,77 / ilość: 22
średnia 8,34/10 / ilość: 29

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2018-02-26 08:27:29
Piwo Mniszek jest niestety przykładem na to jak można sport**lic bardzo dobrze zapowiadającego się witka z pszenicy. Aromat jest największym atutem piwa i w zasadzie na tym się kończą superlatyw. Wyczuwalna jest nuta kolendry i pod nią skórki z pomarańczy oraz płatków dębowych. Alkohol jest schowany, ale umówmy się, jest go na tyle znikoma porcja że ciężko byłoby tutaj przestrzelić. Niestety niska zawartość ekstraktu daje o sobie znać przy nalewaniu i próbowaniu. Niemal zerowa piana, lacing nie występuje. Piwo w odbiorze jest nudne, niesamowicie rozwodnione i w niczym nie urzeka. Dość mocno wygazowane co niezwykle dziwi z uwagi na brak piany. W smaku delikatna goryczka, nie zalegająca, brakuje głębi, wysycenie bardzo niskie, ma się wrażenie picia oranżady doprawionej drożdżami i naparem z rumianku przypadkowo tylko wzbogaconymi o pozostałe składniki. Kolejny gniot po cycuch janowickim...
awatar
ekoman69
starstarstarstarstar

2017-07-27 19:56:28
Piwo o blado-słomkowej barwie. Mętne. Aromat lekko wyczuwalny, pomarańczowo-biszkoptowy. Piana bardzo słaba i szybko znikająca. Wysycenie bardzo niskie. W smaku bardzo łagodne. Goryczki praktycznie nie ma. Czuć drożdżowo-słodową podstawę z delikatnymi nutami przyprawowymi (kolendra). Piwo lekko kwaskowe.
Warka 15.08.2017. Kupione za 9 zł w sklepie piwnym.
awatar
Barbarossa
starstarstarstarstar

2017-06-12 18:44:55
Pite na 8 edycji Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa 2017
Recenzję mogą być połowiczne.
Piwo jest gładkie, pomarańczowe, kwaskowate, ale jak na wita za ciężkie.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 6, wygląd: 5 )
awatar
davenr
starstarstarstarstar

2016-12-16 21:45:33
Barwa bardzo jasno złota nawet słomkowa. Piana zerowa, dopiero po bardzo agresywnym nalaniu coś tam się wzbudziło może na pół centymetra ale bardzo szybko opadła. Co jest na minus (również nie mieści się w stylu), kolejną rzeczą, która nie jest zgodna ze stylem jest nasycenie, prawdziwy witbier powinien być musujący, mocno nagazowany w tym piwie tak się nie dzieje, ponieważ wysycenie jest na bardzo niskim poziomie.
Jeżeli chodzi o aromat to na pierwszym planie czuć skórkę pomarańczy, z nutą pszenicy, kwaskowości a gdzieś w tle wyczuwalna jest kolendra oraz subtelna ledwie wyczuwalna nuta rumiankowa.
W smaku najbardziej w nasze kubki smakowe uderza podobnie jak w zapachu skórka pomarańczy wraz z kolendrą. Na finiszu pszenica z lekką kwaskowością.
Piwo jest raczej wytrawne, choć ta pomarańcz dodaję mu lekkiej słodkości, przez co piwo nie jest już tak pijalne jak być powinno, może gdyby wysycenie było większe... :)
Ogólnie piwko warte spróbowania nie jest jakiś majstersztyk, na pewno powinno mieć większe wysycenie a co za tym idzie lepszą pianę, no i trochę większy balans między pomarańczą a resztą smaków / aromatów. Piwo zasługuję na nie mniej nie więcej jak 7 / 10

oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010