Meteor Blonde
Meteor Blonde
Meteor Blonde
% alk. 4.6
Blg 10.3
IBU 16
3156140735368addbarcode
ulubione: 3

Francuskie piwo produkowane przez browar Brasserie Meteor z Alzacji. Nie mylić z Wendelinus Blonde czy Ackerland Blonde z tego samego browaru.

Delikatne piwo z Alzacji. łagodna goryczka, chlebowo-słodowy aromat - głosi opis polskiego dystrybutora.
Składniki: woda źródlana, słód jęczmienny, kaszka kukurydziana, chmiel.
Dodał: nietzsche - 2019-03-17 08:10:36

oceny Oceny

Użytkownicy 6 / ilość: 13
Goście 8,5 / ilość: 2
średnia6,33 / ilość: 15

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2019-06-15 13:10:51
Barwa pełne złoto , piana biała , drobna ale szybko znikła i zostawia marny lacing. W aromacie zupełnie nie pachnie jak Blonde , bardziej jak pils jakiś , czy lager. Trochę ziołowy aromat , delikatnie daje skunksem. Nie jest to zgodne z stylem. Nie wiem czy im chodziło że Blonde to określenie stylu czy barwy. Ja spodziewałem się Belgijskiego smaku. A tu tego nie ma. Pije się jak hybrydę lagera z pilsem. Nie ma goryczki , nisko nagazowane , sesyjne ale to nie miało być to. A obok w sklepie Meteor Pils był to tym bardziej czuję się oszukany. Piwo średnie , niestylowe , szkoda kasy , ładny kapsel , więcej nic nie kupię od nich. Warka do 06.09.2020
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 5 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-03-18 18:26:45
Piana biała, drobnoziarnista, dziurawiąca się bardzo szybko po przelaniu piwa z butelki do szkła i nie pozostająca pod zupełnie żadną postacią, efektem czego oczywiście brak lacingu. Barwa ciemniejsza słomkowa, ładnie przejrzyste i klarowne, brak widocznych śladów zmętnienia. W zapachu ziołowe, zbożowe aromaty, lekka landrynka, podbudowa słodowa, gdzie tutaj blond? W smaku również nie czuję blonda, raczej pilsa z aromatem zielonej butelki, chmielowe akcenty, goryczka lekko zalegająca o profilu ziołowym, niezła kontra kwaskowa, na finiszu zboże, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel z logiem Meteor, etykieta znośnie wykonana graficznie. Warka 14.06.2020. Na wstępie od razu ocena niżej za wprowadzenie konsumenta w błąd gdyż nie jest to Blonde czyli piwo górnej fermentacji, a dolna fermentacja i pils lub po prostu lager z charakterystycznym aromatem zielonej butelki. Oprócz tego incydentu piwo nie ma większych wad, byłoby 6, lecz niestety wystawiam 5.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-03-16 22:50:40
Wygląd: kolor głęboko bursztynowy, ładna piana i lacing
Zapach: agresywnie chmielowe, w typie niemieckim, mogłoby rywalizować z jakimś Jeverem, przy czym kompletnie mi to do Blonde nie pasuje
Smak: Podobnie jest w smaku, jest gładziutkie, słodkawe, cukier trzcinowy, delikatna melasa, jakiś herbatnik i do tego siano-zielista chmielowość, jak w Jeverze, wręcz odbija się tym chmielem, fajny chlebek, a raczej maślany tost. Mam nieodparte wrażenie, że to dolna fermentacja, dosyć płytkie w smaku, za słabo wysycone, ale ok.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.