Mentzen Polska Wolność
Mentzen Polska Wolność
Mentzen Polska Wolność
% alk. 7.0
Blg 18.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Imperialna wersja naszego piwa wolnościowego. 18 BLG wolności nachmielone solidną dawką polskich chmieli, dało wspaniałe połączenie. Całość oparta na niesłodowanych surowcach, odfermentowana rewelacyjnymi drożdżami od Fermentum Mobile, pozwoliło to na osiągnięcie wysokiej pijalności z bogactwem smaku i aromatu. Doprawiona kolendrą i skórką curacao. W piwie znajdziemy aromaty cytrusów, brzoskwiń, limonki, gruszki, oraz białych owoców. Polska Wolność jest esencjonalna, a zarazem lekka i pijalna.
Dodał: Luki1968 - 2021-07-31 15:47:04

oceny Oceny

Użytkownicy 6,38 / ilość: 8
Goście 7 / ilość: 1
średnia6,44 / ilość: 9

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
simonbolivar
starstar

2023-08-16 23:21:00
Piana ok - piłem z kega. Aromat z początku cytrusowy, ale szybko zmienia się na ananas z puszki. W smaku dominuje goryczka, ale nie nachalna, niestety mało co poza tym.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2022-04-16 20:11:43
Wygląd:
Po nalaniu formuje się drobnopęcherzykowa, dość trwała biała piana. Bardzo poprawnie. Piwo nieprzejrzyste. Wyglądem przypomina bardziej hazy ipa niż witbier. Barwa przyjemna, jasnosłonecznikowa.
Aromat:
Nie tylko w wyglądzie piwo przypomina styl IPA. Wysoki ekstrat 18 blg rzutuje na aromat. Zastosowanie płatków owsianych sprawia, iż dominują słodowe aromaty podobne do IPA. Stanowią one podbudowę dla nut owocowych. Przebija się pomarancza, cytrusy, czarna porzeczka.
Smak:
Wyczuwalny jest relatywnie wysoki ekstrakt. Piwo ze względu na wysoką zawartość pszenicy i owsu jest jednak gładkie i przyjemne. Wysokie wysycenie wspomaga pijalność piwa. Alkohol mimo 7 procent niewyczuwalny, choć momentami obecne jest niskie rozgrzewanie alkoholowe w przełyku. Za to obecną jest wysoka jak na styl goryczka. Nie ma ona jednak charakteru typowo garbnikowego. Przyjemna i niezalegajaca.
Podsumowanie:
Piwo spod znaku Mentzena to niewątpliwe odważny krok. Tworząc imperialnego witbiera, zbytnio wziął chyba sobie do serca owy imperialny charakter. Piwo dalekie jest od pierwowzoru z Belgii. Mimo dodatku typowej kolędry i skórki curacao jest to w istocie IPA. Fakt zatracenie witbirowego charateru na korzyść mocnej słodowej podbudowy dalekiej od czysto pszenicznej (duże ilości owsu i słodu pilzneńskiego) i relatywnie wysoka goryczka pochodząca z polskich odmian goryczkowych i dualnych (lunga, zula) nie przeszkadza jednak w pozytywnej ocenie trunku. Doskonały marketing Menztena i ciekawy pomysł na nazwy oraz podkreślanie polskości i wolnosci, której esencją ma być piwo sprawi, że ten trunek bez wątpienia znajdzie licznych zwolenników.
Ocena 7/10
Uwagi:
Niska zgodność ze stylem
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.