Meantime India Pale Ale
Meantime India Pale Ale
Meantime India Pale Ale
% alk. 7.4
brak koduaddbarcode
ulubione: 3

Meantime India Pale Ale najlepiej można określić jako chmielowe wino. Warzone z angielskich chmieli Fuggles and Goldings, a także - jak pisze browar - "tylu różnych innych odmian chmielu ile się dało zmieścić". Proces warzenia został odpowiednio zmodyfikowany, aby jak najlepiej wydobyć chmielową esencję. W rezultacie w zapachu Meantime IPA wyczuwalne są nuty imbirowe, a w smaku można doszukać się marcepanu i pomarańczy.
Dodał: krzysiek.w17 - 2012-11-20 08:28:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7,6 / ilość: 5
Goście 9,5 / ilość: 2
średnia8,14 / ilość: 7

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2016-09-06 19:21:30
Meantime
India Pale Ale
Choć piwo ma już ponad miesiąc po terminie, to sięgnąłem po nie. 18 % ekstr. i 7,4 % alk. Browar deklaruje wiele odmian chmielu, które mają dawać ?nuty imbirowe, a w smaku można doszukać się marcepanu i pomarańczy?.
Oko: ładny bursztyn ?zamglony?, a piana mega gęsta, średnio-wysoka, a to bardzo trwał i zostawiająca mega ślad na szkle.
Nos: słodko, mamy tu ferie słodkich owoców, słodów, z czasem miód, ale to efekt utlenianie (przeterminowane). Są też obecne nuty kwiatowe.
Smak: bardzo ciekawy, miedzy słodkim a półwytrawnym. Mamy ciekawą podstawę słodową oraz posmak owocowo-ziołowy i lekko marcepanik, a nawet można się doszukać orzechów włoskich. Jest też ciasto biszkoptowe.
Gdyby było świeże, to pewnie byłoby bardziej goryczkowe, nie tak słodkie, ale nawet po terminie robi dobre wrażenie. Kiedyś spróbuję świeże.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2015-12-10 22:18:19
Kolor to zamglony/matowy bursztyn. Piana ecru obficie wydostała się po przelaniu do szkła, by z sykiem opaść. Drobne pęcherzyki oblepiły ściany pokala by z czasem opaść niemal do zera.
Aromat średnio-intensywny, pomiędzy wytrawnym a słodkim, w nutach chmieli brytyjskich: zioło, herbata, trochę owoców. Całość przypomina musujące wino. Jest też trochę alkoholu (w sumie jest go 7,4%). W smaku jest podobnie, słody w nucie cista/biszkoptu minimalnie karmel i estry owocowe. Przykrywa je ziołowo-herbaciana goryczka, wytrawna. Smak jest wytrawny i podobnie jak smak ociera się o winny. Wyczuwalny jest też z czasem alkohol.
Zaskakujący smak, momentami kojarzący się z belgijskimi piwami do tego ze spora dawką chmielowej goryczki.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.