Mc Chouffe
Mc Chouffe
Mc Chouffe
% alk. 8.0
brak koduaddbarcode
cena: 22 zł za 750 ml

Belgijskie, ciemne piwo niefiltrowane refermentujące w butelce. To trunek o wysokiej pianie i mętnej, brązowej barwie. Owocowy bukiet zaznaczony jest wyczuwalną goryczkową nutą i uzupełniony akcentami karmelowymi, słodowymi i łagodnie alkoholowymi.
Dodał: krzysiek.w17 - 2013-06-14 08:27:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7,88 / ilość: 8
Goście 7,8 / ilość: 5
średnia 7,85/10 / ilość: 13

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-02-11 22:41:57
Wygląd: kolor brunatny, klarowne, śliczna drobna, beżowa piana, obfita, śliczny lacing.
Zapach: gównie owocowy, przeróżne jagody, czerwone i czarne, powidło, kawa zbożowa, fenolowość belgijska, masło? Toffi?
Smak: Na wstępie należy zaznaczyć, że nazwa tego piwa nie jest z d**y, to miało być Strong Scotch Ale, czyli piwo bardzo słodowe, karmelowe, orzechowe z nutami palonymi, piwo jest średniego ciała, od janej wersji Chouffe różni się nutami powidłowymi i kawy zbożowej, takie 6% bruiney potrafią być bardziej ciemne, na plus lekka orzechowość, to wyszło i belgijska przyprawowość, posmak melasy, i dobrze ukryty alkohol, jest posmak wyraźny owoców czerwonych, suszonych i świeżych, najwyraźniejszy jest owoc róży. Rozczarowało mnie jako scotch ale, a Belgowie potrafią je zrobić genialnie, patrz de Silly, ale jako belgian strong ale jest dobre i za to ocena.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
root-theory
starstarstarstarstar

2013-08-04 12:40:35
Piwo ciemne, ale nie bardzo ciemne - coś jak herbata dobrze zaparzona, piana utrzymuje się bardzo długo. Niefiltrowane, słodowe, dość mocno wysycone. Mimo volatzu 8% alkohol praktycznie nie wyczuwalne, ba nawet piwo sprawia wrażenie rozwodnionego.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
krzysiek.w17
starstarstarstarstar

2013-06-19 15:55:15
Bardzo smaczne piwo. Elegancko opakowane, przyjemnie pachnące, aromat jest nieco słodkawy z lekką nutą alkoholową. W smaku natomiast, mimo dużej mocy piwa, alkoholu praktycznie nie wyczuwałem, przeplatają się natomiast; lekka słodycz z wytrawną goryczką. Do tego ładna, gruboziarnista pianka, przez dłuższy czas oblepiająca ścianki szklanki. Jako że jest to trunek dość ciężki i treściwy nie nadaje się raczej do bardzo częstego spożywania, ale co jakiś czas warto go, mimo wysokiej ceny skosztować.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010