Maryensztadt Wheat You
Maryensztadt Wheat You
Maryensztadt Wheat You
% alk. 5.4
Blg 13.0
5905669542173addbarcode
ulubione: 1

Amerykańska pszenica to lekkie, rześkie piwo z wyraźną ale nie dominującą goryczką, do jego warzenia użyliśmy chmielu Simcoe i Citra, dzięki którym piwo nabrało wyraźnych żywiczno-cytrusowych aromatów.
Piwo pasteryzowane, niefiltrowane.
Dodał: kghyt - 2016-08-14 20:42:03

oceny Oceny

Użytkownicy 6,86 / ilość: 7
Goście 7,4 / ilość: 5
średnia 7,08/10 / ilość: 12

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2018-04-28 21:48:20
Fajne piwko. Goryczka wyraźnie zaznaczona, czuć cytrusy. W zapachu niby czuje coś nieprzyjemnego jakby mokra szmata? Jednak nie jest to jakoś mocno dominujący aromat który byłby wadą uciążliwą. W sumie fajne piwko po które na pewno jeszcze sięgnę zwłaszcza w upały.
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2017-12-24 20:55:45
Kolor pomiędzy złocistym a bursztynowym, lekko zamglony. Piana jasna, bardzo obfita z drobnych i średnich pęcherzyków. Opadając nieco dziurawiła i zostawiła ślad na szkle.
Aromat o średniej intensywności. Zbożowe nuty mieszają się z goździkiem i drożdżami a dalej z chmielami amerykańskimi w nutach cytrusowej (marakuja i brzoskwinia na 1. planie) , żywicznej. Nie jest jednak tego wiele.
W smaku uderza przede wszystkim pszeniczny słód z chlebkiem i zbożowością, kwaskiem na finiszu. Wyczuwalne są też cytrusy w formie skórki. Do tego niezbyt intensywna goryczka cytrusowo-ziołowa, z czasem narasta i zamienia się w ziołowo-łodygową. Wkład płatków wygładza nieco te doznania. Całość uzupełnia wysokie wysycenie.
Jak na pszeniczniaka piwo jest fajne ale ameryki nie jest tu dużo. A miało być przecież made in USA.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Holsten_SA
starstarstarstarstar

2017-10-29 19:57:33
Lekki orzeźwiający pszeniczniak. Zgodzę się z Shinodinem, że to bardziej pszeniczniak niż American Wheat, bo cytrusów mało.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2017-09-27 19:47:31
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, lacing raczej zerowy. Barwa jaśniejsza piaskowa, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu nuty pszeniczne, goździki i drożdże, lekkie cytrusowe akcenty, subtelnie czuć tą Amerykę. W smaku dużo zbożowości, pewna doza żywicy, cytrusy daleko, daleko w tle, dobra kontra kwaskowa, słabsza słodowa, goryczka adekwatna do stylu, lekko zalegająca o profilu ziołowym, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel od browaru Maryensztadt, etykieta jak zawsze w białej kolorystyce, graficznie bez zarzutu, w miarę dobrze opisana. Warka 20.05.2018. Przeciętny American Wheat, bardziej pszeniczny niż amerykański, mało cytrusów. Dominuje zbożowość. W miarę orzeźwiające, ale zdecydowanie bez większego wyrazu. Pijalne i tyle...a cena wysoka, gdyby było parę złotych mniej, może i ocena byłaby wyższa, a tak mogę zaproponować maksymalnie 6.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010