Maryensztadt RaISa Bourbon Whisky Barrel Aged
Maryensztadt RaISa Bourbon Whisky Barrel Aged
Maryensztadt RaISa Bourbon Whisky Barrel Aged
% alk. 9.4
Blg 22.0
5905669542562addbarcode
ulubione: 1

Uwarzone przez Browar Maryensztadt.
Piwo niepasteryzowane i niefiltrowane.
Skład: woda, słody jęczmienne i pszeniczne, chmiel, drożdże.
Dodał: Barcelonismo - 2018-02-20 13:24:46

oceny Oceny

Użytkownicy 7,57 / ilość: 7
Goście 8 / ilość: 1
średnia7,63 / ilość: 8

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2020-12-06 00:27:54
Wygląd: barwa ciemno brunatna, niewielka beżowa piana
Zapach: jest beczka po bourbonie, ale daleka (kokos, wanila), na pierwszym planie jest raczej sam destylat, bardzo słaby zapach
Smak: Podstawowa Raisa była bardzo słaba, wodnisty, alkoholowy średniak, za co poniekąd opowiadają parametry, prawie minimalne dla stylu i tu jest podobnie, to piwo jest wodniste i alkoholowe, ratuje je trochę beczka, ale ta również jest słaba. Patrząc na wątpliwej jakości beczkowość piw Maryensztadtu, obawiam się, że oni je leżakują wciąż w tych samych beczkach, więc już je wyczyścili doszczętnie. Jest trochę kokosa i wanilii, więcej po prostu whisky raczej niz whiskey, więc może po prostu ochrzcili surową beczkę? ;) Trochę owoców czerwonych, rodzynek. Bardzo mało tu stouta, to bardziej dark ale albo ciemniejsze barley wine. Obawiam się, że gdyby nie ta szczątkowa beczka to trafiłoby do zlewu, tak bardzo jest nudne. Termin do lutego 2019, leżak nic nie wniósł bo niewiele może wnieść w pustym piwie.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 4, wygląd: 7 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-12-28 21:41:54
Piana praktycznie żadna, beżowa, drobnoziarnista, dziurawiąca się momentalnie po przelaniu piwa z butelki do szkła i nie pozostająca pod zupełnie żadną postacią. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu nuty pochodzące z leżakowania w beczkach po bourbonie czyli kokos, wanilia, drewniana taninowość, beczkowość, ponadto kawa wraz z czekoladą, subtelna paloność, generalnie ciemne klimaty. W smaku słodkie, czekoladowe i karmelowe, dalej wchodzi kokos oraz wanilia, finisz wyraźnie beczkowy, drzewny z nutką kawy, goryczka adekwatna do stylu, niezła kontra kwaskowa, oleista faktura, dobrze zamaskowany alkohol, rozgrzewający jedynie przełyk, elegancka paloność, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Maryensztadt, etykieta w czarnej kolorystyce, elegancko wykonana graficznie, w miarę dobrze, choć nie wyczerpująco opisana. Warka 27.12.2019. Leżakowane około roku, degustowane dzień po terminie przydatności. Ułożone piwo zarówno pod względem alkoholu jak i aromatu oraz smaku. Czuć wyraźny wpływ beczki w postaci kokosa i wanilii, ponadto solidny bazowy ris i efekt końcowy jest zadowalający. Może trochę za słodki? Na pewno lepszy niż wersja z dodatkiem espresso. I nieznacznie od swojej podstawy. Jeśli ktoś lubi klimaty bourbona będzie zadowolony. Ja jestem tak na 8, udany leżak.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2018-05-31 19:24:49
Aromat przyjemny dużo beczkowych tanin, wanilia, alkohol i śladowe nuty marcepanu oraz kokosa. W smaku wytrawnie, dużo paloności, fajna goryczka taka palonowo- kawowa, ale taka mocna czarna kawa.
Dobrze ułożony leżak RiS.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.