Maryensztadt Projekt Barrel Aged Smoked Imperial Baltic Porter Black Forest Kirsch
Maryensztadt Projekt Barrel Aged Smoked Imperial Baltic Porter Black Forest Kirsch
Maryensztadt Projekt Barrel Aged Smoked Imperial Baltic Porter Black Forest Kirsch
% alk. 10.5
Blg 26.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Uwarzone przez Browar Maryensztadt.
Jest to Imperialny Porter Bałtycki leżakowany w beczce po brandy Black Forest Kirsch.
Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane.
Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel, drożdże.
Dodał: Barcelonismo - 2019-01-24 12:17:42

oceny Oceny

Użytkownicy 8,25 / ilość: 12
Goście 8 / ilość: 1
średnia8,23 / ilość: 13

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2021-01-17 18:07:48
Brunatne, nieprzejrzyste. Skromny, beżowy atol po pianie. Aromat czekoladowo likierowy. Słodki.
Słodycz gorzkiej czekolady. Degustacji nie przeszkadza prawie nie istniejące wysycenie. Rozgrzewanie.
W drugiej fazie czuć klepkę beczkową i taki charakterystyczny posmak przejrzałych wiśni. Włącznie z pestkowością.
Bardzo degustacyjny i charakterystyczny porter.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 10, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2020-10-13 18:13:27
To trzecie piwo z tej serii Maryensztadtu. Do tej pory byłem zadowolony. Piłem już Imperialnego wędzonego Portera z Maryensztadtu i był genialny, ale to jednak jest inne piwo. To mój pierwszy kontakt z Kirchwasser, czyli likierem na bazie czereśni i wiśni. Taka beczka w połączeniu z Porterem powinna być ciekawa. No pyszny aromat. Na pierwszym planie ciemny chleb, a'la pumpernikiel. Później mamy szlachetny alkohol. Wszystko otoczone jest mocną czekoladą i nutą wędzoną. W tle jest akcent owocowy, tu głównie wiśnie i czereśnie. Piwo niemal czarne, nieprzejrzyste, głęboki kolor. Piana dość niska, drobnopęcherzykowa. Po przelaniu do szkła jest zupełnie inny aromat. Dużo owocowości, ale nie takiej kojarzącej się z Porterem Bałtyckim, tylko te owoce są jakby takie lżejsze. Wędzonki więcej. Nie ma chleba, a czekolady też mniej. Piwo mające wielkie plusy, ale też minusy. Po pierwsze beczka. Wspaniale zagrała. Po prostu czuje jakbym pił niemiecki Kirsch. Ta owocowość, tu głównie czereśnie, w połączeniu z destylatem jest naprawdę ciekawa. Sam Porter Bałtycki średnio. Jak na Porter trochę zbyt wysokie wysycenie. Ciało też takie se, choć wiadomo beczka odbiera ciała. Dlatego to jednak usprawiedliwiam. Czekoladowość jest, ale bez jakiegoś mocnego akcentu. Szkoda, że te ciemne chleby tylko w aromacie, bo w smaku nie ma. Piwo naprawdę słodkie. Goryczka średnia i tu nie mam jakiś zastrzeżeń. Owocowość z Portera, ciężko ocenić, bo beczka całkiem zdominowała piwo. Piwo ze świetną beczką, ale ze średnią podstawką.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2020-07-20 02:17:12
Próbuję teraz innej warki (12/2019 czyli w zasadzie świeżak) tylko by odnieść się go g***a z Brokreacji, w dodatku 2xdroższego. I jednak tak, Deep Dark Sea był gównem zepsutym, poza tym beczka po Kirsch nie wnosi niczego ciekawego, poza tanicznością i odrobiną wiśni. Tym razem tu mam pełny porter bałtycki, pytanie czy tak warka się zmieniła, czy to wina gównianego poprzednika, który był wodą. Wędzoność dalej jest tu słaba i na granicy autosugestii, ale to piwo ma wszystkie przymioty portera, jest palone, tak w smaku jak i zapachu: aromat naturalnej i zbożowej kawy, jest karmel, jest melanoidynowość, jest nawet wyraźna orzechowość, melasa, odrobina lukrecji, jest sporo owoców, głównie wiśni, ale pewnie za sprawą Kirsch. Nie ma tu kwasu, nie ma czerwonego wina ze zbutwiałym korkiem.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-03-11 23:45:01
Wygląd: kolor ciemny brunatny, nieprzejrzyste, piana na alibi
Zapach: Bardzo dużo jakichś pestkowców, wiśnia, czereśnia, śliwka, raczej świeże, ale i sporo suszonych jak z mieszanki na kompot wigilijny, trochę beczki, dębowości
Smak: Dziwne jest to piwo jak na porter bałtycki, w ogóle go nie przypomina, raczej jakiegoś FESa I to takiego owsianego, paloność, kawa zbożowa, płatki owsiane, fakturę też ma taką puszystą, no I w cholerę tych owoców z zapachu, nie chce mi się wierzyć, że to beczka wniosła, smakuje jakby tu po prostu owoców dodano, to nie jest złe piwo, ale smakuje jak FES lub biedaRIS, nie porter bałtycki, w dodatku jak stout z owocami, śliwką lub wiśnią, świeżymi, do tego z suszem owocowym ? tego nie mogło dać leżakowanie, fajna kawa, fajna paloność, fajna czekolada, ale pełni, ciała i smaku to ono nie ma na 26 Plato odfermentowane do 10%, wyraźna taniczność, dębowość, mocny alkohol. Piwo bez perspektyw leżakowych, ułożyć się tu może tylko alkohol, ale jest po prostu za wodniste, niezbyt bogaty smak, w dodatku już teraz spora maggi. Mam bałtyka z Brokreacji leżakowanego w beczce po Kirchwasser, będzie okazja ocenić, co wniosła beczka, a co jest ściemą.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.