Maryensztadt Projekt Barrel Aged RIS Bowmore Whisky
Maryensztadt Projekt Barrel Aged RIS Bowmore Whisky
Maryensztadt Projekt Barrel Aged RIS Bowmore Whisky
% alk. 9.4
Blg 22.0
5905669542876addbarcode
ulubione: 2

Uwarzone przez Browar Maryensztadt.
Pierwsze piwo z nowej serii - Projekt Barrel Aged.
Klasyczny RIS leżakowany 10 miesięcy w beczce po Bowmore Whisky.
Dodał: Barcelonismo - 2018-10-24 09:16:08

oceny Oceny

Użytkownicy 8,17 / ilość: 29
Goście 8 / ilość: 2
średnia8,16 / ilość: 31

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
szab12
starstarstarstarstar

2020-06-26 19:59:26
Kolor czarny, piana ciemna ale mała. Zapach czekolady, kakao. W smaku słodycz, czekolada, mocna goryczka, alkohol ukryty, dobrze zbalansowane. Bardzo dobre, cena 10 zł w Auchan.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2020-03-22 21:45:20
Aromat bardzo fajny, torfowy, palony, czuć kawę, kakao i musnięcie czerwonych owoców. W smaku gładkie, dobrze ułożone, bardzo wytrawne, kakao. Finisz mega palony i torfowy i te nuty sie długo utrzymują na podniebieniu. Dla fanów takich klimatów idealna propozycja.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2019-12-28 13:24:22
Barwa czarna , zmętniona całkowicie. Piana beżowa , drobna , trwała , obfita o dziwo. Zostawia ładny lacing. W aromacie trochę torfu , paloności , nie jest jakoś mega intensywnie. Spodziewałem się bardziej lotnego aromatu. W smaku fajne , torf wyczuwalny nadal , trochę czekolady i przyjemna gęstość piwa mimo 22 blg. Piwo dobre choć myślałem że będzie lepsze. Fajnie ułożone , nisko nagazowane . Stylowe choć brakuje pazura , większej ilości torfu przede wszystkim. Za 12 zł spoko opcja , bardziej dla początkujących RIS niż dla wyjadaczy. Warka do 16.06.2021
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 9 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-12-09 01:54:15
Wygląd: kolor ciemno brunatny, piwo jest tak ciemne, że pomimo bycia klarownym jest nieprzejrzyste, piana ok, ciemno beżowa, spory lacing
Zapach: bardzo fajna kawa, kakao, a nie czekolada, po prostu pachnie łuskami kakaowca, owoce, ale raczej egzotyczne, może od nowofalowych chmieli, lekka mleczność, zbożowość i pszeniczność, co w RISie jest czymś rzadkim, piernik, pumpernikiel, lukrecja, ale paloność jest fest, więc nie ma problemu ze stwierdzeniem, że to RIS. Zapach jest tak bogaty, że nie przeszkadza to, iż whisky tu nie czuć ;) nie czuję whisky, nie czuję torfowości, czuję deskę, więc może beczka wyjałowiona ;)
Smak: w smaku jest lekka torfowość, więc pewnie od beczki, ewidentna taniczność, więc nie ma wątpliwości, że jakaś beczka tu poszła, nie po wszystkich mocnych alkoholach beczki robią swoje w piwie, mocno alkoholowe, ale termin ma do czerwca 2021, nie jest jakoś mocno wyleżakowane, ale z 2 lata ma. Celowo otworzyłem je po Bałtyk Adriatico Pinty, żeby przekonać się na ile ten porter bałtycki był pusty i wodnisty (bo mogło mi się wydawać), no i był mocno. Tu mamy RIS jeszcze bardziej wyżyłowanie odfermentowanego, 9,4% z 22 Plato, a ciało ono ma, na tle tego włoskiego wykwitu Pinty to to jest wręcz wyklejające ;) a to są piwa z tej samej grupy cenowej, różniło je może 2 zł, przy czym Maryensztadt był dostępny nawet w marketach i jest piwem leżakowanym w beczce, a Pinta była dostępna tylko w sklepach specjalistycznych i jest jest zwykłym wyżyłowanym porterem bez nawet dodatków, więc jej ocena jak najbardziej słuszna. Oczywiście tu mamy RISa wiec piwo bardziej palone, bardziej agresywne, ale to już się nasuwa po pierwszym łyku. Piwo o złożonym, rozbudowanym smaku, bardzo palone, bardzo taniczne, goryczkowe, wciąż alkoholowe, ale pełne, o fajne fakturze, kremowej, czarny chleb, kawa, czekolada mleczna (tak, w zapachu dawała łuskami kakaowca), czerwone i czarne owoce, jakieś porto, lukrecja i sos sojowy. Uczciwa ocena to powinno być 7, bo jest dobre, ale jak na winterwarmera za 15 zł, łatwo dostępnego w markecie, leżakowanego w beczce to jest super. Mam jeszcze jedną butelkę i otworzę ją za dwa lata, bo na prawdę piwo jest na tyle złożone, że sporo fajnych rzeczy może się tu pojawić.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.