Maryensztadt Projekt Barrel Aged RIS Bowmore Whisky
Maryensztadt Projekt Barrel Aged RIS Bowmore Whisky
Maryensztadt Projekt Barrel Aged RIS Bowmore Whisky
% alk. 9.4
Blg 22.0
5905669542876addbarcode
ulubione: 1

Uwarzone przez Browar Maryensztadt.
Pierwsze piwo z nowej serii - Projekt Barrel Aged.
Klasyczny RIS leżakowany 10 miesięcy w beczce po Bowmore Whisky.
Dodał: Barcelonismo - 2018-10-24 09:16:08

oceny Oceny

Użytkownicy 8,26 / ilość: 19
Goście 8 / ilość: 2
średnia 8,24/10 / ilość: 21

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-12-09 01:54:15
Wygląd: kolor ciemno brunatny, piwo jest tak ciemne, że pomimo bycia klarownym jest nieprzejrzyste, piana ok, ciemno beżowa, spory lacing
Zapach: bardzo fajna kawa, kakao, a nie czekolada, po prostu pachnie łuskami kakaowca, owoce, ale raczej egzotyczne, może od nowofalowych chmieli, lekka mleczność, zbożowość i pszeniczność, co w RISie jest czymś rzadkim, piernik, pumpernikiel, lukrecja, ale paloność jest fest, więc nie ma problemu ze stwierdzeniem, że to RIS. Zapach jest tak bogaty, że nie przeszkadza to, iż whisky tu nie czuć ;) nie czuję whisky, nie czuję torfowości, czuję deskę, więc może beczka wyjałowiona ;)
Smak: w smaku jest lekka torfowość, więc pewnie od beczki, ewidentna taniczność, więc nie ma wątpliwości, że jakaś beczka tu poszła, nie po wszystkich mocnych alkoholach beczki robią swoje w piwie, mocno alkoholowe, ale termin ma do czerwca 2021, nie jest jakoś mocno wyleżakowane, ale z 2 lata ma. Celowo otworzyłem je po Bałtyk Adriatico Pinty, żeby przekonać się na ile ten porter bałtycki był pusty i wodnisty (bo mogło mi się wydawać), no i był mocno. Tu mamy RIS jeszcze bardziej wyżyłowanie odfermentowanego, 9,4% z 22 Plato, a ciało ono ma, na tle tego włoskiego wykwitu Pinty to to jest wręcz wyklejające ;) a to są piwa z tej samej grupy cenowej, różniło je może 2 zł, przy czym Maryensztadt był dostępny nawet w marketach i jest piwem leżakowanym w beczce, a Pinta była dostępna tylko w sklepach specjalistycznych i jest jest zwykłym wyżyłowanym porterem bez nawet dodatków, więc jej ocena jak najbardziej słuszna. Oczywiście tu mamy RISa wiec piwo bardziej palone, bardziej agresywne, ale to już się nasuwa po pierwszym łyku. Piwo o złożonym, rozbudowanym smaku, bardzo palone, bardzo taniczne, goryczkowe, wciąż alkoholowe, ale pełne, o fajne fakturze, kremowej, czarny chleb, kawa, czekolada mleczna (tak, w zapachu dawała łuskami kakaowca), czerwone i czarne owoce, jakieś porto, lukrecja i sos sojowy. Uczciwa ocena to powinno być 7, bo jest dobre, ale jak na winterwarmera za 15 zł, łatwo dostępnego w markecie, leżakowanego w beczce to jest super. Mam jeszcze jedną butelkę i otworzę ją za dwa lata, bo na prawdę piwo jest na tyle złożone, że sporo fajnych rzeczy może się tu pojawić.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Damcio88
starstarstarstarstar

2019-11-25 19:26:20
Czarny kolor piwa. Beżowy kolor piany. Piana, a raczej pianka bo jej struktura jest kremowa, bardzo drobno ziarnista, długo się utrzymuje, pozostawia nieznaczne ślady na ściankach. Piwo jest gęste, oleiste. Aromaty przede wszystkim kawowe, wiśniowe, palone, czuć whiskey. Smak złożony, piwo jak najbardziej treściwe. Kawa, palone zboże, czekoladka z wiśnią w likierze to akcenty które poczujemy na języku. Te 9% alkoholu zostało tu zdominowane przez kompozycje smakową. Nie czuć go bardzo, mało rozgrzewający, Piwo jest bogate w smaku, zarazem ciężkie. Dla mnie, osoby która lubi również whiskey była to sama przyjemność skosztować tego RISa. Ode mnie dycha!!
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 10 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2019-11-11 23:00:28
Kolor czarny, nieprzenikniony. Piana beżowa, średnio-pęcherzykowa, opadła do minimalnej warstwy. Pozostał niewielki ślad na szkle.
Aromat palonych słodów; kawy, czekolady, kakao, muśnięte likierem alkoholowym i dymem z ogniska.
W smaku również wytrawnie. Kawowo-czekoladowo-...tytoniowo, z kwaskiem na finiszu. Goryczka alkoholowo-palono-ziołowa, odkłada się na języku i podniebieniu. Alkohol rozgrzewa od przełyku do żołądka.
Wytrawny RIS, klasyczny do bólu.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2019-08-20 23:36:32
Aromat nikły, mało wyrazisty, słabo wyczuwalny. Czuć nutę beczki, delikatną wędzonkę, paloność i tyle.

Czarne, z obfitą, kremową beżową pianą zbudowaną z drobnych bąbelków. Opada powoli, ładnie zdobi szkło. Piwo prezentuje się pięknie.

W smaku - przede wszystkim alkoholowe, rozgrzewające, pełne treściwe i gładkie. Czuć paloność, lekką kwaskowość z tego wynikającą. Poza tym stosunkowo niewiele tutaj się dzieje. Piwo samo w sobie znów mało wyraziste. Palono kawowe, pół-słodkie, ale beczka bardzo słabo zaznaczona. Goryczka - średnio intensywna. Kawowo palony finish. Długi.

Jakkolwiek to zabrzmi - mało wyrazisty i charakterny RIS, w dodatku po spędzeniu długiego czasu w beczce po Bowmore Whisky. Aromat mało wyrazisty - czuć nuty palone, alkoholowe, delikatnie wyczuwalną beczkę oraz wędzonkę ale nic poza tym. W smaku w zasadzie powtórka - niewiele się dzieje, jest pół-słodko, gładko ale brakuje głębi a piwo na dodatek alkoholowe, wyraźnie rozgrzewające. Dziwi mnie brak charakteru i wyrazistości w takim piwie jak RIS.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 4, wygląd: 10 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010