Maryensztadt Projekt Barrel Aged Chocolate Rye RIS Jack Daniels Whisky
Maryensztadt Projekt Barrel Aged Chocolate Rye RIS Jack Daniels Whisky
Maryensztadt Projekt Barrel Aged Chocolate Rye RIS Jack Daniels Whisky
% alk. 11.3
Blg 25.5
5905669542944addbarcode
ulubione: 2

Uwarzone przez Browar Maryensztadt.
Chocolate Rye RIS leżakowany w beczce po Jack Daniels Whiskey. Piwo treściwe, czekoladowe z mocnym akcentem dębowej beczki i Jacka Danielsa.
Dodał: Barcelonismo - 2018-10-24 09:15:45

oceny Oceny

Użytkownicy 8 / ilość: 21
Goście 9,5 / ilość: 2
średnia8,13 / ilość: 23

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
SlawekT
starstarstarstarstar

2021-09-04 21:24:15
Bardzo dobre piwo, beczka wyczuwalna, czekolada również, trudno tylko powiedzieć czy to był bourbon.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2020-11-18 22:36:49
Piana beżowa, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca całkiem ładny i trwały lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu wyraźne nuty czekoladowe, kawa, paloność, mało tej deklarowanej beczki, subtelny klimat whiskey, czuć dodatek ziaren kakaowca. W smaku beczka i aromaty whiskey są już wyczuwalne zdecydowanie bardziej, szczególnie na finiszu, dużo czekoladowej słodyczy, dobrze zamaskowany alkohol jedynie delikatnie rozgrzewający przełyk, aromat kakao, wcale nie tak gęsta faktura, brakuje mi tego dębowego akcentu... lekka kwaskowa paloność, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel od browaru Maryensztadt, etykieta w ciemnej kolorystyce, klimatycznie wykonana graficznie, w miarę dobrze, choć nie wyczerpująco opisana. Data rozlewu 28.05.2019 także degustowane dość świeże. Spodziewałem się chyba większego wpływu beczki po JD... jest czekoladowo, trochę żytnio, paloność na swoim miejscu, ale gdzie ta beczka? Na leżaku jeszcze rozlew z 2018 roku, ale czy coś tu się może bardziej ułożyć? Mam mieszane odczucia... dam znać za jakiś czas... Za wersję 2019 mogę zaproponować maksymalnie 7 z plusem.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2020-11-20 21:56:19
Wersja rozlewu 22.10.2018 czyli leżakowana prawie dwa lata praktycznie nie różni się niczym od tej z 2019...lekki zawód bo liczyłem na głębszy smak i więcej aromatów beczkowych... Także podtrzymuje swoją ocenę 7 z plusem, dłuższy leżak nie przysporzył walorów.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2020-05-05 21:22:53
Aromat zdominowany przes beczke duzo wanilii, kokos a także oczywiście czekolada. W smaku podobnie, do tego dochodzi wyraźny finisz o profilu gorzkiego kakao i kawy. Fajny ris.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2020-01-19 17:50:08
Rozlew 28.05.2019
Oko: niemal czerń, mętne. Piana ciemny beż drobnoziarnista, gęsta, trwała, dość wysoka. B. ładnie się prezentuje.
Nos: z butelki solidna słodowa podstawa: czarna czekolada, mocna kawa, subtelny wpływ beczki w postaci braku nut alkoholu. Ze szkła mocniejszy wpływ beczki, wyraźna nuta JD: wanilia, kokos, bourbon. Wszystko to przykrywa podstawę słodową, typowo RIS-ową. Aromat wyraźny, bardzo przyjemny.
Smak: nie dorównuje aromatowi. Słabsze natężenie, mało czekolady. Dość gęste, kremowe (ale jak na ekstr. powyżej 25 blg nie jest tak gęstą jak zapowiadają cyfry). Wytrawne, a do tego idzie w kierunku kwaskowatości (wiśnia). Na końcu posmak kakaowca, ale niezbyt wyraźny i na afterze orzechowa nuta na języku. Alkohol b. dobrze ułożony. Przyzwoite piwo, ale smak to lekkie rozczarowanie (na tle aromatu i spojrzawszy na parametry).
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 9, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.