Maryensztadt Hoptime Double Dry Hopped Imperial India Pale Ale
Maryensztadt Hoptime Double Dry Hopped Imperial India Pale Ale
Maryensztadt Hoptime Double Dry Hopped Imperial India Pale Ale
% alk. 8.0
Blg 18.0
IBU 70
5903424615087addbarcode

Uwarzone przez Browar Maryensztadt.
Skrót DDH, to Double Dry Hopped czyli podwójnie chmielenie na zimno. Użyte chmiele wypływają głównie na aromat, a nie na goryczkę. Styl piwa to Imperialne IPA. Do chmielenia użyliśmy amerykańskich chmieli Amarillo, Citra, Eldorado i Simcoe. W aromacie cytrusy, goryczka jest na umiarkowanym poziome. Na jeden litr piwa, przypada 28,12 gram chmielu o czym informujemy również na etykiecie, bo w tym piwie to chmiel determinuje smak i aromat. Dodatkowo w piwie mamy płatki owsiane, co nadaje mu aksamitności, a spory zasyp słodu o czym świadczy ekstrakt 18%wag nadaje piwu nieco słodyczy, lecz nie jest ona dominująca.
Dodał: Barcelonismo - 2019-02-09 16:53:42

oceny Oceny

Użytkownicy 8 / ilość: 5
Goście 0 / ilość: 0
średnia 8/10 / ilość: 5

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-06-30 23:20:12
Piana praktycznie zerowa, biała, gruboziarnista, dziurawiąca się momentalnie po przelaniu piwa z butelki do szkła i nie pozostająca pod zupełnie żadną postacią, efektem czego oczywiście brak lacingu. Barwa ciemniejsza miodowa, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste, mocno zmętnione, na powierzchni unosi się dużo drobinek drożdżowych. W zapachu wyraźne nuty żywiczne, owocowe klimaty idące w stronę suszonych owoców, nieznaczna soczkowość, subtelna egzotyka, zbożowość oraz kwiatowość, podbudowa słodowa. W smaku treściwe i pełne, egzotyczne owoce dominują na podniebieniu, goryczka całkiem mocno zalegająca o profilu ziołowo-cytrusowym, dużo żywicy, trochę mniej karmelu, gładka faktura dzięki płatkom owsianym, dobrze zamaskowany alkohol, na drugim planie soczkowe i zbożowe klimaty, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel od browaru Maryensztadt, etykieta w zielonej kolorystyce, ciekawie wykonana graficznie, w miarę dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 31.10.2019. Mogę się doczepić do tego, że pod koniec degustacji goryczka nieco za bardzo drażni podniebienie, a tak to całkiem udane DDH IIPA, soczyste, pełne i treściwe, solidnie nachmielone. Jednak zabrakło tego efektu wow, dlatego wystawiam 7 z plusem.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2019-02-14 12:53:57
Barwa sok multiwitamina tyle że taka przyciemniona pomarańcza. Piana niskiej jakości , syczy i wygląda jak z płynu do mycia naczyń. Brak lacingu niestety. Ale barwa bardzo ładna , przypomina DDH z AleBrowaru. W aromacie mocno daje chmielem , soczystość , owoce , multiwitamina. , bardzo przyjemnie. W smaku to piwo jest najmocniejsze, jest również fajna goryczka , krótka ale zostaje fajnie na gardle. Jest soczystość , to czego wymagam od takiego piwa. Nie żałowano chmielu , gaz na średnim poziomie. Przy DDH z AleBrowaru nie ma się czym wstydzić , możne do nich spokojnie startować. Jest odrobinę mniej soczkowe ale przy tym bardziej goryczkowe. Wg mnie super piwo , warka do 31.10.2019 Polecam :)
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010